DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
İzmir’de bomba yüklü araçla saldırı | 2 şehit 9 yaralı var!

İzmir’de bomba yüklü araçla saldırı | 2 şehit 9 yaralı var!

Yılbaşında gerçekleşen hain reina saldırısının izlerini daha silinememişken, terör kanlı yüzünü bu sefer İzmir’de gösterdi.

Yılbaşında gerçekleşen hain reina saldırısının izlerini daha silinememişken, terör kanlı yüzünü bu sefer İzmir’de bomba yüklü araçla gösterdi.  İzmir Adliyesi’nin hedef alındığı hain saldırıda bombalı araç patlatıldı. Teröristlerle polis arasında çıkan çatışmada 1 Polis ve 1 adliye çalışanı şehit düştü. Teröristlerden 2’si ölü olarak ele geçirilirken, 1’i kaçmayı başardı.  

İzmir’de bomba yüklü araçla saldırı

Anadolu Ajansı’nın aktardığı bilgilere göre teröristlerle çıkan çatışmada 1 polis ile 1 adliye çalışanı şehit düştü. Saldırıda yaralanan sayısınında 10 olduğu öğrenildi.Saldırı sonrası güvenli güçleri kaçan terörist için arama çalışmaları başlattı. İkinci bir saldırı ihtimaline karşı çevrede büyük önlemler alındı.

İZMİR VALİSİ EROL AYYILDIZ SALDIRI HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Anadolu Ajansı (AA) muhabirine yaptığı açıklamada, İzmir’in Bayraklı içlesinde Adliye binası önüne yaklaşan bomba yüklü aracın polis ekipleri tarafından durdurulmak istendiği ve bunun üzerine araçtan inen teröristlerin kaçtığını aktardı. Vali, saldırının bu şekilde engellediğini söyledi.Teröristlerin bıraktığı aracın patlatıldığını söyleyen Ayyıldız, teröristlerle çıkan çatışmada 2 teröristin ölü olarak ele geçirildiğini aktardı.bomba yüklüPatlamada 3’ü polis, 4’ü sivil 7 kişinin yaralandığını söyleyen Vali Ayyıldız, “Bayraklı’daki patlama sonucu 1’i polis, 1’i adliye çalışanı 2 kişi şehit oldu” dedi.