DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Mardin’de Emniyet Müdürlüğü’ne Bombalı Saldırı

Mardin’de Emniyet Müdürlüğü’ne Bombalı Saldırı

Mardin’in Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi.Olayda 1 polis şehit , 2 sivil hayatını kaybederken 30’dan fazla yaralı olduğu öğrenildi.

Mardin‘in Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bombalı araçla saldırı gerçekleştirildi. Bomba yüklü aracı patlatan teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Başbakan Binali Yıldırım, olayda 1 polisin şehit olduğunu, 2 sivilin de hayatını kaybettiğini açıkladı.Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde bugün saat 11.15 sıralarında patlama meydana geldi. Patlamanın ardından teröristler ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Patlama nedeniyle yaralananların olduğu ve bölgeye çok sayıda ambulansın sevkedildiği öğrenildi.Patlama ve sonrasında çıkan çatışma nedeniyle ilçeye Mardin’den takviye birlikler sevkedildi. Saldırıdan sonra emniyet müdürlüğü ve çevresi savaş alanına döndü.mardin-bombaliPatlama ve sonrasında çıkan çatışma nedeniyle ilçeye Mardin’den takviye birlikler sevkedildi. Saldırıdan sonra emniyet müdürlüğü ve çevresi savaş alanına döndü. Çok sayıda binanın büyük hasar gördüğü binaların yerle bir olduğu dikkat çekti.mardin-saldiri-

Dün İstanbul Vezneciler’de düzenlenen bombalı saldırı sonrası sanal alemde yer alan bir iddia ortalığı karıştırmıştı. İddiaya göre bir kullanıcı bombalı saldırı olacağını biliyordu. Aynı kullanıcı, 15 Haziran’a kadar yeni saldırıların olacağını iddia etmişti.BİNALARIN ARASINDAPatlamanın meydana geldiği bölge çok sayıda sivil ile lojmanların da olduğu bir yer. Çevre binalarda da ciddi hasarlar oluştu.BARİYERLİ ALANGelen ilk bilgiler, Emniyet müdürlüğünün lojmanlarının bulunduğu bahçeye giren araç infilak ettiği yönünde. Binanın önünde terörist saldırılara karşı bariyerler olduğu, aracın bahçeye girmeye çalışırken patlatıldığı öğrenildi.DOKTORLAR GÖREVE ÇAĞRILDISağlık Bakanlığı, il genelinde çalışan doktorları görev başına çağırdı. Terör uzmanları ve savcılar da bölgeye doğru hareket etti. Patlamanın şiddetiyle çok sayıda binada büyük hasar oluştu. Saldırı sonrası bölgedeki lojmanın ön cephesinde büyük hasar oluştu.Patlama ve sonrasında çıkan çatışma nedeniyle ilçeye Mardin’den takviye birlikler sevkedildi.SİVİLLERİN ÇOK YOĞUN OLDUĞU BİR BÖLGEHain saldırının gerçekleştiği yer sivillerin de yoğun olduğu bir bölge. Bombalı aracın, daha önce terörist saldırılara karşı konulan bariyerlerin olduğu bölgede patladığı, içeriye giremediği belirtiliyor. Yaralılar arasında çok sayıda sivilin de olabileceği bildiriliyor.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, SALDIRIYI LANETLEDİCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Midyat’taki saldırıyı lanetledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin’in Midyat ilçesinde emniyet güçlerini hedef alan bombalı saldırıya ilişkin yetkililerden bilgi aldı. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala’yı telefonla arayarak olay hakkında bilgi aldı. Saldırıyı lanetleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, gelişmeleri yakinen takip ettiği, bu çerçevede Mardin Vali Yardımcısı Erkan Çapar ile de bir telefon görüşmesi yaptığı kaydedildi.YAYIN YASAĞI GELDİRadyo ve Televizyon Üst Kurulunca, Mardin’in Midyat ilçesinde meydana gelen patlamayla ilgili geçici yayın yasağı getirildi.BAŞBAKAN AÇIKLADI; 3 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİBaşbakan Binali Yıldırım Midyat’taki saldırıda bir polisin şehit olduğunu, 2 sivilin hayatını kaybettiğini söyledi. Yıldırım saldırıda 30’dan fazla kişinin de yaralandığını dile getirdi.

Ayrıntılar geliyor… Kaynak: Mynet