DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Merkel’den ‘askeri darbe’ açıklaması

Merkel’den ‘askeri darbe’ açıklaması

Dün akşam saatlerinde yaşanan o korkunç anlar dünya basınında yer aldı. Almanya Başbakanı Angela Merkel dün geceki ‘askeri darbe’yi sert bir şekilde kınadı.\r\n\r\n

Dün akşam saatlerinde yaşanan o korkunç anlar dünya basınında yer aldı. Almanya Başbakanı Angela Merkel dün geceki ‘askeri darbe’yi sert bir şekilde kınadı.Almanya Başbakanı Angela Merkel, 161 polisin şehit olduğu başarısız darbe girişimi için,  “Tüm Alman hükümeti adına, Türk askeri birliklerin, ülkesinin seçilmiş Hükümetini ve seçilmiş Cumhurbaşkan’ını zor kullanarak devirme girişimini en sert bir şekilde kınıyorum.” açıklamasında bulundu.

Binali Yıldırım’dan son açıklama

Başbakan Binali Yıldırım’dan son açıklama geldi. İşte Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı ve Bakanlar ile birlikte basın açıklaması yaptı.

Binali Yıldırım’ın yaptığı o açıklama;

binali-yildirim-askeri-darbe-girisimiKahramanca savaşan güvenlik güçlerimizin alnından öpüyor, milletimizle beraber büyük bir belayı Allah’a şükür defettik.Tabii sevindirici olan, bu kalkışma TSK’nın emir komuta hiyerarşisiyle olan bir kalkışma değil. Silahlı Kuvvetler içindeki bir kalkışmasıdır. Bu vesileyle vatanını milletini seven ve bu alçakça girişime asla prim vermeyen değerli komutanlarımızı, subaylarımızı tebrik ediyorum.Aziz vatandaşlarım bu yaşadığımız olay, bir şeyi ortaya koymuştur. Türk milletinin demokrasi konusunda ne kadar engin bir tecrübeye sahip olduğunu, demokrasinin ve milli iradenin ne kadar ülkemizin bağımsızlığı için ne kadar önemli olduğunu bütün dünya gördü.Hele hele köprüyü kesen, binalara girmeye çalışan, tankların önüne yatan, canını bu uğurda veren şehitlerimizi bu büyük millet asla ve asla unutmayacaktır.Bu paralel çete mensupları artık yüce Türk adaletinin elindedir. Müstehak oldukları her türlü cezayı göreceklerdir. Milletimiz bu olayda çok büyük bir basiret göstermiştir. Vu bu büyük basiret Türkiye’de demokrasinin kesintiye uğramasının önüne geçmiştir.Bu devletin vatandaşları üzerine ateş açanlar, PKK terör örgütünden daha aşağılık bir örgüttür.Toplam 161 şehidimiz mevcuttur. 1440 yaralımız vardır. Bu aşağılık kalkışmaya karışan şu ana kadar 2839 çeşitli rütbede subay, asker gözaltına alınmıştır. Üst düzey rütbeliler de mevcuttur.Demokrasi bayramımız 15 Temmuz milletimize hayırlı olsun diyorum. Milletimizin işini gücünü bıraktıktan sonra tekrar meydanlara akmasını diliyorum. Parti genel başkanlarının bu olayda gösterdiği basiretten dolayı tekrar teşekkür ediyorum.