DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
PKK yandaşları İngiliz parlamentosundan taşkınlık yaptı

PKK yandaşları İngiliz parlamentosundan taşkınlık yaptı

PKK yandaşları Avrupalı Türk Demokratlar Birliğinin (UETD) İngiltere şubesinin İngiliz parlamentosunda düzenlenen toplantıda taşkınlık yaptı.\r\n\r\n

PKK yandaşları Avrupalı Türk Demokratlar Birliğinin (UETD) İngiltere şubesinin İngiliz parlamentosunda düzenlenen toplantıda taşkınlık yaptı.İngiliz parlamentosunda düzenlenen toplantıya gelen terör yandaşlarının yaptığı taşkınlıklar, gerginliğe sebep oldu. İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan tarihi parlamentosunda gerçekleştirilen toplantıya dinleyici olarak katılan bir grup terör yandaşları Türkiye karşıtı sloganlar attılar. Terör örgütü PKK’nın sözde lider Abdullah Öcalan baskılı tişörtler giyen yandaşların sloganlarını duyan polis hemen olaya müdahale etti.

PKK yandaşları salonda gerginliğe neden oldu

Toplantı salonuna gelen polisler PKK yandaşlarına kısa süre içerisinde müdahalede bulundu. Ve olayların daha fazla büyümesini engelledi. Türkiye karşıtı sloganlar atan göstericilerin salondan ayrılmaları için uyarı yapıldı. Uyarıya kulak asmayanların ise gözaltına alınacağını ifade etti. Gelen bu uyarıların üzerine salondan çıkmak için direnen terör örgütü yandaşları, polis tarafından zorla dışarı çıkarıldı.Türkiye karşıtı sloganlar atmakla kalmayan göstericiler Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Siyasi İşler Başkanı Merve Demir’e de saldırı ve hakarette bulundular. Yaşadığı olay ile şoka uğrayan Merve Demir olanları gazeteciler ile paylaştı. Uğradığı saldırı ile ilgili olarak gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisine saldırı ve hakarette bulunan göstericinin resimlerini çektiğini ifade etti. Çektiği resimleri ise polis ile paylaşacağını ve yaşadığı olaydan dolayı o kişi hakkında şikayette bulunacağının da altını çizdi.