DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Rusya uçağı Karadeniz’e düştü

Rusya uçağı Karadeniz’e düştü

Rus medyasından alınan bilgilere göre, Soçi’den havalanan uçağın kısa bir zaman ardından radardan kaybolduğunu ve haber alınamadığı belirtildi.

Rus medyasından alınan bilgilere göre, Soçi’den havalanan uçağın kısa bir zaman ardından radardan kaybolduğunu ve haber alınamadığı belirtildi. Daha sonra ise radardan kaybolan uçağın, Karadeniz’e düştüğü öğrenildi. Düşen Rusya uçağı ile ilgili tüm ayrıntılar…Uçakta Kızıl Ordu Korosu’ndan müzisyenlerin, gazetecilerin ve askeri personellerin bulunduğu 92 kişi olduğu öğrenildi.Rus Savunma Bakanlığı’na ait olan Tu-154 tipi uçağın Hava trafik kontolleri ile bağlantısının koptuğu bildiridi. Uçağın düştüğü öğrenilmesinin ardından Karadeniz kıyısına 6-8 kilometre yakınlarında petrol kalıntıları görülen bir bölge olduğu söylendi. Kurtarma tekneleri ise bölgeye sevk edildi.Başka bir kaynaktan alınan bilgilere göre, kaza uçağın yükselirken oluştuğunu ve acil durum sinyalinin verilmediği söylendi.

Rusya Sarsıldı…

Son günlerde Rusya’da acı olaylar üst üste geldi. Dünya gündeminde konuşulan Rusya, öncelikle Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un geçtiğimiz günlerde Ankara’da hayatını kaybetmesi ile sarsılmıştı. Ardından gelen kötü haberle Latin Amerika Ülkeleri Departmanı Başkanı Pyotr Polşikov’un evinde ölü bulunduğu öğrenildi.Birbirinin ardına yaşanan kötü olaylara bir yenisi daha eklendi. İçinde müzisyenlerin, gazetecilerin ve askeri personellerin bulunduğu yolcu uçağı Karadeniz’de düştü.

Uçakta Müzisyenler ve gazeteciler vardı…

Rus Sputnik ajansının yaptığı habere göre, düşen uçakta Kızıl Ordu Korosu’na ait müzisyenlerin, gazetecilerin ve askeri personellerin olduğu söylendi. Yeni Yıl için konsere katılacak olan müzisyenler uçak içerisindeydi.Toplamda 91 yolcu taşıyan uçak yerel saat ile 05:20’da havalanarak 20 dakika sonra radardan kaybolmuştu. 

Andrey Karlov kimdir?

Andrey Karlov tam adı ile Andrey Gennadiyeviç Karlov, (Rusça: Андрей Геннадьевич Карлов, d. 4 Şubat 1954, Moskova – ö. 19 Aralık 2016, Ankara), Rus diplomat. 2013-2016 yılları arasında Rusya’nın Ankara Büyükelçisi olarak görev aldı. 19 Aralık 2016’da Ankara’da uğradığı suikast sonucunda hayatını kaybetti.

Rus Sputnik ajansı

Sputnik, 10 Kasım 2014’de Rossiya Segodnya tarafından kurulan Moskova merkezli uluslararası medya kuruluşu. Dünyanın farklı bölgelerinde ofisleri bulunmaktadır. Sputnik, yayınlarını 34 ülkeyi kapsayan 130 şehirde, günde toplam 800 saatin üzerinde internet sitesinden ve radyo istasyonlarından yapar. Radyo yayınlarını FM, dijital DAB/DAB+ (Dijital Radyo Yayıncılığı), HD-Radyo gibi formatlarla yaparken, mobil platformlar ve internet üzerinden haber ve radyo yayıncılığı yapmaktadır.[2]