DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
THY uçakları yurt dışındaki oyları taşıyacak

THY uçakları yurt dışındaki oyları taşıyacak

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), yurtdışında yaşayan vatandaşların oy kullandıktan sonra oy pusulalarının ve seçim malzemelerinin taşınması için THY ile anlaştı. THY ile işbirliği protokolü hazırlayan YSK, yurtdışındaki halkın kullandıkları oyların taşınmasını sağlayacak. Buişbirliği anlaşması YSK Başkanı Sadi Güven ve THY Genel Müdürü Bilal Ekşi imzaları ile onaylandı. Günümüze dek yapılan seçimlerde oy pusulalarının güvenli bir şekilde taşındığı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), yurtdışında yaşayan vatandaşların oy kullandıktan sonra oy pusulalarının ve seçim malzemelerinin taşınması için THY ile anlaştı.

THY ile işbirliği protokolü hazırlayan YSK, yurtdışındaki halkın kullandıkları oyların taşınmasını sağlayacak. Buişbirliği anlaşması YSK Başkanı Sadi Güven ve THY Genel Müdürü Bilal Ekşi imzaları ile onaylandı. Günümüze dek yapılan seçimlerde oy pusulalarının güvenli bir şekilde taşındığı ifade edildi.

THY uçakları yurt dışındaki oyları taşıyacak

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi  “Milli gururumuz Türk Hava Yollarıyla yurt dışında yapacağımız seçimlerde birlikte hareket edeceğiz. Bundan önceki dönemlerde de iki milletvekili seçimi ve cumhurbaşkanlığı seçiminde birlikte çalıştık. Bu dördüncü çalışmamız olacak. Yurt dışında 57 ülkede 120 temsilcilikte oy kullandırıyoruz. Bunlarla ilgili 24 kalem 30 ton civarında malzemeyi yurtdışına gönderip, orada seçimlerden sonra da yine aynı şekilde oy pusulalarını güvenli bir şekilde Türkiye’ye taşıyoruz. Burada Dışişleri Bakanlığı ile Türk Hava Yolları da çok önemli bir görev ifa ediyor.” diye konuştu.

YSK’dan gelen bilgiler arasında yurt dışında oyların 27 Mart – 9 Nisan 2017 tarihlerinde kullanılması bekleniyor.