DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Türk hackerlar binlerce Alman ve Hollandalının hesabını ele geçirdi

Türk hackerlar binlerce Alman ve Hollandalının hesabını ele geçirdi

  Almanya ve Hollanda’da binlerce Twitter hesabı Türk hackerlar tarafından ele geçirildi. Almanya ve Hollanda’nın hükümet yetkililerinin referandum konuşmalarını engelleyen tutumlarına karşı misilleme yapan hackerlar, başta Alman futbol takımı Borissa Dortmund, Uluslararası Af Örgütü Amnesty Intenational, Welt gazetesi, Forbes dergisi olmak üzere takipçi sayısı yüksek kuruluşların ve Boris Becker gibi ünlü şahısların twitter hesaplarına saldırı

 

Almanya ve Hollanda’da binlerce Twitter hesabı Türk hackerlar tarafından ele geçirildi. Almanya ve Hollanda’nın hükümet yetkililerinin referandum konuşmalarını engelleyen tutumlarına karşı misilleme yapan hackerlar, başta Alman futbol takımı Borissa Dortmund, Uluslararası Af Örgütü Amnesty Intenational, Welt gazetesi, Forbes dergisi olmak üzere takipçi sayısı yüksek kuruluşların ve Boris Becker gibi ünlü şahısların twitter hesaplarına saldırı düzenledi.

ALMAN VE HOLLANDALILARA ’16 NİSAN’DA GÖRÜŞÜRÜZ’ MESAJI

Twitter hesaplarına giren saldırganlar, #Nazialmanya, #Nazihollanda gibi hastaglerin yanı sıra bu hesaplardan gamalı haçla birlikte „16 Nisan’da görüşürüz“ mesajını yaydı. Saldırıları doğrulayan Twitter, Almanya ve Hollanda’ya karşı hakaret gerekçesiyle inceleme başlattıklarını duyurdu.

TWITTER HESABINA GİRENLER TÜRK BAYRAĞI İLE KARŞILAŞTI

Saldırılara maruz kalan Borussia Dortmund saldırılardan hemen sonra tepki gösterdi ve hackerlerin hesapta paylaştığı mesajı sildi. Bu mesaj aynı zamanda bir videodan oluşuyordu ve bu videoda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ait görüntüler vardı.

TAKİPÇİSİ ÇOK OLAN KURULUŞ VE KİŞİLERİ SEÇMİŞLER

Hollanda’da ise birçok kişi Twitter hesabını açtığında arka plan resmi olarak Türk bayrağı ile karşılaştı. Dünyaca ünlü Alman tenisçi Boris Becker de aynı görüntü ile karşılaştığını söyledi. Berlin Filarmoni Orkestrası, 35 bin takipçisi olan Dünya Meteroloji Örgütü de (WMO), Bayern Münih oyuncusu Javi Martinez de mağdurlar arasında. Uzmanlara göre hackerlar twitter hesaplarını ek bir uygulama sayesinde ele geçirmişler.

RESTLEŞMEDE AVRUPA’DAKİ SEÇİMLER DE ROL OYNUYOR

Türk politikacıların Avrupa ülkelerinde referandum konuşmayı planlaması haftalardır gündemden düşmüyor. Karşılıklı restleşmelerle devam eden gerginlik Hollanda’nın aile bakanını sınır dışı etmesiyle iyice tırmanmıştı. Almanya ve Hollanda özellikle nazi ve faşizm suçlamalarını şiddetle reddetmiş ve Türkiye’deki vatandaşlarına dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunmuştu. Hollanda’daki referandum konuşmalarını yasaklamasından  sonra dün de Almanya’nın Saarland eyaleti yasağı başlatan ilk eyalet oldu. Karşılıklı restleşmede Hollanda’daki seçimler kadar Almanya’daki seçimlerin de etkili olduğu üzerinde duruluyor.