DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Verilen hapis cezasının ardından ilk açıklama

Verilen hapis cezasının ardından ilk açıklama

MİT TIR’ları davasında ‘devletin gizli belgelerini temin etme ve açıklama’ suçlamalarından 5 yıl 10 ay hapis cezası alan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın YönetmeniCan Dündar mahkeme çıkışı aldığı ceza ile ilgili açıklamalarda bulundu.2 SUKAST YAŞADIKCan Dündar “Kararı öğrendik az önce. 2 suikast yaşadık. 1’i silahlıydı.2. suikast kapalı oturumda gerçekleşti. Habercilikten ceza aldık. Bu ceza sadece bizi sindirmeye yönelik

MİT TIR’ları davasında ‘devletin gizli belgelerini temin etme ve açıklama’ suçlamalarından 5 yıl 10 ay hapis cezası alan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın YönetmeniCan Dündar mahkeme çıkışı aldığı ceza ile ilgili açıklamalarda bulundu.2 SUKAST YAŞADIKCan Dündar “Kararı öğrendik az önce. 2 suikast yaşadık. 1’i silahlıydı.2. suikast kapalı oturumda gerçekleşti. Habercilikten ceza aldık. Bu ceza sadece bizi sindirmeye yönelik değil. Aynı zamanda hepimizi, Türkiye basını yazmaktan korkar hale getirmek için yapıldı. Biz baştan beri gazetecilik yaptığımızı savunduk. AYM’de onayladı.

“DAVANIN SAVCISI GİBİ DAVRANDI”

Ama bu mahkeme o kararı elinin tersiyle itti. Ve karşımızda Cumhurbaşkanını bulduk. Davanın savcısı gibi davrandı. Tehdit etti, şantaj yaptı, hedef gösterdi ve bir kişinin silahla saldırmasına yol açtı. Umarım bundan sonra konuşurken 2 kere düşünür. Bugün silahtan çıkan kurşunun nedeni, devletin en üstünden hedef gösterilmemizdir” dedi.Gül’ün açıklamalarından satır başları şöyle:“BUGÜNKÜ SALDIRI ÇOK CİDDİ VE ALÇAKÇA”Erdem Gül “Bugünkü saldırı çok ciddi ve alçakça. Bizim haberlerimiz Türkiye böyle olmasın diye yapılan haberler. Katliamlar olmasın diye bu haberleri yaptık. Eli kanlı bir katil dava arasında ülkenin en önemli gazetecisini öldürmeye teşebbüs edebiliyorsa burası yaşanacak bir ülke olmaktan çıkmıştır” dedi.