DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
ABD’deki saldırı ile ilgili bomba gelişme!

ABD’deki saldırı ile ilgili bomba gelişme!

Dün sabah saatlerinde ABD’de bulunan bir AVM’ye yapılan saldırı ile ilgili bomba gelişme yaşandı. 5 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan saldırgan Türk çıktı.\r\n\r\n

Dün sabah saatlerinde ABD’de bulunan bir AVM’ye yapılan saldırı ile ilgili bomba gelişme yaşandı. 5 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan saldırgan Türk çıktı.AVM’ye yapılan silahlı saldırı sonucunda 4’ü kadın 5 kişi yaşamını yitirdi. Saldırının ardından polis hemen harekete geçti. Ve saatler sonra Washington Eyalat Polisi, saldırganın yakalandığına dair bir bilgi yayımladı. Saldırgan ile ilgili bomba bir gelişme yaşandı.

Saldırgan Türk olduğu ortaya çıktı

saldirgan-bomba-gelismeOlay yerine gelen polis ekipleri güvenlik kameralarını izlemesinin sonucu saldırgana dair bir fotoğraf yayınladı. Fotoğrafı gören vatandaşların yaptığı ihbarlar sonucu saldırgan kısa sürede yakalandı. Yakalanan saldırganın 20 yaşında olduğu ve Türk olduğu ortaya çıktı. 20 yaşındaki saldırgan Arcan Çetin hemen gözaltına alındı.Dün yaşanan saldırı ile ilgili AFP’nin yer verdiği haberde, 20 yaşındaki Arcan Çetin’in sosyal medya hesabı Facebook adresinde Adana doğumlu olduğu bilgisi yer alıyordu. Arcan Çetin, Oak Harbor lisesinde okuduğu ve arta kalan zamanında bir markette çalıştığı ifade edildi. Yapılan araştırmalarda en dikkat çeken nokta ise Arcan Çetin’in Call of Duty gibi oyunlara ilgi duyduğu oldu.

Dün yaşanan saldırının detayları

ABD’de bir AVM’ye saldırı

ABD’de bulunan bir alışveriş merkezine saldırı düzenlendi. Meydana gelen saldırıda tam 5 kişi hayatını kaybetti.ABD’nin ünlü kentleri arasında yer alan Burlingon bu saldırı ile sarsıldı. Burlingon kentinde bulunan bir alışveriş merkezine saldırı düzenlendi. Saldırıyı yapan zanlının AVM’yi tüfekle bastığı ifade edildi. Tüfekle AVM’ye giren zanlı tam 4 kadının hayatını kararttı. Saldırıda 4 kadın ve 1 erkek yaşamını yitirdi.abd-saldiriBurlingon’da bulunan ‘Casade Mall’ alışveriş merkezinin etrafı saldırının sonrasında hemen boşaltıldı. Bölge yoğun güvenlik önlemleri alındı. AVM’nin yakınındaki tüm dükkanlarda olası saldırılara karşı önlem almak için boşaltıldı.

Saldırganın fotoğrafı yayınlandı

abd-saldiri-1Saldırının gerçekleştiği bölgeye gelen polis ekipleri kamera kayıtlarını inceledi. Kamera kayıtlarında tespit edilen saldırganın fotoğrafı yayınlandı. Yayınlanan fotoğrafta saldırgan elinde tüfek ile kaçıyordu. Saldırının neden yapıldığı ve saldırganın amacının ne olduğu henüz bilinmiyor.Polis yaptığı araştırmaların ardından saldırganın Latin Amerika kökenli olduğunu düşünüyor. Polise gelen bir ihbarda ise, saldırganın otoyolda yürüdüğüne dair önemli bilgiler yer alıyordu.