DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Almanya’daki cami bombacısı yakalandı

Almanya’daki cami bombacısı yakalandı

Almanya’da faaliyet gösteren Fatih Camisi’ne yapılan bombalı saldırıyı düzenleyen zanlı yakalandı. Bu kişinin Nino K. olduğu belirtildi.\r\n\r\n

Almanya’da faaliyet gösteren Fatih Camisi’ne yapılan bombalı saldırıyı düzenleyen zanlı yakalandı. Bu kişinin Nino K. olduğu belirtildi.Almanya’nın Dresden kentinde bulunan ve DİTİB’e bağlı olduğu belirtilen Fatih Camisi’ne el yapımı patlayıcılar ile saldırı düzenlenmişti. Saldırının ardından bir kaç geçmesinin ardından Alman Bild gazetesinde bir haber yayınlandı. Haberde camiye saldıran bombacının PEGIDA eylemlerinde konuşmalar gerçekleştiren Nino K. olduğu bildirildi. Ve Nino K.’nın Operatif Savunma Merkezi polisleri tarafından hemen gözaltına alındığının da altı çizildi.

Almanya’daki cami bombacısı gözaltına alındı

PEGIDA eylemlerinde konuşma yaptığı ortaya çıkan Nino K.’nın geçen yıl Eylül ayında yaptığı konuşmada Almanya Başbakanı Angela Merkel’e hitaben açık bir mektup okuduğu ortaya çıktı. Ve bu konuşmanın devamında yabancıları suçlu Afrikalıları da tembel olarak niteledi. Nino K’nın camiye attığı el yapımı bombanın ardından Dresden’deki Almanya Demokratik Cumhuriyeti ile Federal Almanya Cumhuriyeti’nin birleşmesinin 26. yılı resmi kutlamalarının yapılacağı Uluslararası Kongre Merkezi’ne de bomba attığı ortaya çıktı.Dresden’deki DİTİB’e bağlı Fatih Camisi’ne yapılan saldırı en üst düzey siyasetçiler tarafından kınanmıştı.

Alman bakan Türkiye’yi haklı buldu!

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanı Müller, Türkiye’nin sığınmacılar hakkındaki eleştirilerini haklı bulduğunu ifade etti. İşte Alman bakanının o açıklaması..
Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanı Gerd Müller, Avrupa Birliği’nin Türkiye’de bulunan sığınmacılar için ayırdığı  3 milyar avronun sadece 800 milyon avrosunu göndermesini sert bir dille eleştirdi. Gerd Müller, konu ile ilgili olarak  Augsburger Allgemeine gazetesine açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada sığınmacılar için vadedilen paranın bir kısmının gönderilmesine ilişkin Türkiye’nin yaptığı eleştirileri haklı bulduğunu ifade etti.

Alman bakan AB’yi eleştirdi

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanı Gerd Müller, bu konuda AB’yi eleştirerek ”Yardımların insanlara ulaşmasının bir yıl sürmesi olamaz.” dedi. Ve devamında ”Burada bizim AB tarafında bir problemimiz var. Bu nedenle AB yardımlarının Türk Alman işbirliği yapısı çerçevesinde Almanya tarafından uygulanmasını Brüksel’e önerdim. ” şeklinde konuştu.Alman bakan yaşanan bu olayın yanı sıra Türkiye’deki son gelişmeleri de ele aldı.  ”Türkiye’nin iç siyasetinde eleştirilecek durumlar olabilir. Ancak sığınmacıların bakımı konusunda Türkiye çok iyi bir iş yapıyor.” ifadelerini kullandı. Ve eylül ayından bu zamana hükümetimiz olarak Türkiye’de 8 bin Suriyeli öğretmeni Suriyeli çocuklara ders vermeleri amacı ile istihdam ettiklerinin de altını çizdi.