DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Almanya’da bir polis öldürüldü

Almanya’da bir polis öldürüldü

Almanya’da aşırı sağcı saldırgan bir polisin hayatını kaybetmesine neden oldu. Kurşunların isabet ettiği polis bugün yaşamını yitirdi.\r\n\r\n

Almanya’da aşırı sağcı saldırgan bir polisin hayatını kaybetmesine neden oldu. Kurşunların isabet ettiği polis bugün yaşamını yitirdi.Almanya’nın Bavyera Eyaleti’nde, ‘İmparatorluk Vatandaşı’ grubuna üye olduğu belirtilen 49 yaşındaki  Wolfgang P isimli adam polise saldırdı. Evinde arama yapılmak istenen  Wolfgang P. buna itiraz etti. Ardından Özel Hareket Timi (SEK) polislerine ateş etmeye başladı. Bu saldırıda tam 4 polis yaralanmıştı. Bugün gelen haberde ise Polis Sözcüsü, yaralanan polislerden 3 kurşunun isabet ettiği 32 yaşındaki polisin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Almanya bu saldırıya sessiz kalmadı

almanya-polisPolislere saldırı yapan aşırı sağcı Wolfgang P.’nin avcı ve 31 ruhsatlı silahı olduğu açıklandı. Alman siyasetçiler ise bu duruma sert tepki gösterdi. Acı haberin ulaştığı polisin aile yakınları büyük üzüntüye uğradı.  Federal İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, “Aşırı sağcıların polislere yönelik artan şiddeti kabul edilemez” dedi. Sosyal Demokrat Parti SPD Federal Milletvekili Johannes Kahrs ise bu gruba yönelik sert tedbirlerin alınması gerektiğini ifade etti.

Almanya’daki korkunç gerçek 24 yıl sonra ortaya çıktı

Almanya’da yaşanan sır dolu cinayet tam 24 yıl sonra ortaya çıktı. 52 yaşındaki adam karısını öldürdükten sonra fıçıda 24 yıl boyunca sakladı.Almanya bu skandal haberle sarsıldı. Hannover kentinde kaynakçılık yaparak yaşamını sürdüren kaynak ustası Jörg L’nin sır dolu cinayeti gün yüzüne çıktı. Fakat zanlı Jörg L, zaman aşımından dolayı serbest bırakıldı. 52 yaşındaki Jörg L, eşi  Franziska Sander’i öldürdükten sonra metal yağ fıçına koydu. Eşini burada tam 24 yıl saklayan zanlı suçunu itiraf etti.

Almanya Hannover Başsavcısından açıklama

almanya-cinayetHannover Başsavcısı Thomas Klinge, yaşanan bu korkunç olay ile ilgili açıklama yaptı. Thomas Klinge’nin yaptığı açıklamada, aradan tam 24 yıl geçmesinin ardından işlediği cinayeti itiraf eden zanlı Jörg L’in eşini öldürdüğünü ifade etti. Aralarında çıkan tartışma esnasında eşini boğarak öldürdüğünü açıkladı. 52 yaşındaki zanlı öfkeye kapılarak adam öldürme suçunun üstünden 20 yıl geçmesi ile suçu zaman aşımına uğradı. Bu cezanın kasıtlı değilde öfkeye kapılarak yapıldığı için zaman aşımına uğrandığı belirtildi.Hannover’de meydana gelen bu olayın üzerine düşen bölge polisi cinayet ile ilgili bilgi verebilecek bir görgü tanığı arıyor.

24 yıl sonra suçunu itiraf etti

24 yıl önce kaybettikleri ablalarının öldürüldüğünden şüphelenen zanlı Jörg L’in eşinin kardeşleri polise başvurmuştu. Aradan uzun zaman geçmesine rağmen bile polis hala zanlı Jörg L’e sıkça sorular yöneltiyordu. Bu durumdan sıkılan zanlı Jörg L, en sonunda geçen ay suçunu itiraf etti.