DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Eyfel’i Türk Bayrağı Renkleri Süsleyecek

Eyfel’i Türk Bayrağı Renkleri Süsleyecek

Euro 2016 süresi boyunca Eyfel Kulesi, Twitter’da en çok bahsedilen ülkenin renklerini taşıyacak. Şimdiden, Türk vatandaşları hashtag ve emoji reytinginlerinde zirveye yerleşti.

Fransa’nın ev sahipliği yapacağı Euro 2016 heyecanı sosyal medyaya sıçradı.Turnuva boyunca mikroblog sitesi twitter üzerinde kullanılacak hashtag ve emoji reytingine göre Eyfel Kulesi’nin renginin değiştirileceğinin açıklanmasının ardından Türk taraftarlar adeta taarruza geçti.

#TUR ve #BizBittiDemedenBitmez hashtaglerini yoğun olarak kullanan Türkiye’de futbolseverler, son 24 saat içerisinde atılan tweetlerin %40.4’lük dilimine hükmederek 1. sırada yer aldı.

Ağırlıklı olarak Türk taraftarların attığı 397.000’den fazla tweet ile zirveye oturan AMilli Takımımız, en yakın rakibine de adeta fark attı. Türkiye’nin arkasında ikinci sırada yer alan Portekiz, %6.8’de kaldı.

Türkiye ile en yakın takipçisi Portekiz arasındaki yüzde 33.6’lık fark ve yakaladığı açık ara liderlik, millilerimizin maçlarının olduğu bütün günlerde Eyfel Kulesi’nin kırmızı-beyaza boyanacağı şeklinde yorumlandı.

twitter-turk-eyfel

twitter-turkiye-eyfel-kule