DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Fenerbahçe’nin yeni kaptanı belli oldu

Fenerbahçe’nin yeni kaptanı belli oldu

Fenerbahçe’de sözleşmesi biten Mehmet Topal’la 4 yıllık yeni sözleşme imzaladı. Topal’ın takımda kalmasının yeni transferden daha değerli olduğu söylendi. Topal’ın takımın yeni kaptanı olması bekleniyor.

Fenerbahçe’de iç transferdeki sıkıntı Mehmet Topal ile sona erdi. Sözleşmesinin bitmesinin ardından, tecrübeli orta sahayla 4 yıllık yeni sözleşme yapıldı. Topal’ın mevcut sözleşmesi 2 milyon eurodan 2.6 milyon euroya çıkarıldı. Şimdi ise Topal’ın takımın kaptanı olması bekleniyor.KALMASI OLUMLU OLDUGökhan Gönül ve Caner Erkin gibi iki kilit ismin ayrılmasından sonra takımda kaptanlık görevi için 34 yaşındaki Volkan Demirel ile beraber Mehmet Topal’ın kalması sarı­-lacivertli camiaya olumlu yansıdı. Son 3 yılda takımda sembol olmuş 16 futbolcunun tek tek gitmesi, sportif açıdan başarının gelmemesi moralleri bozan bir gelişme olmuştu.mehmet-topal-kaptani

YÜZLERİ GÜLDÜRDÜMehmet Topal’ın 4 yıl daha Fenerbahçe’de kalacak olması, hem makus kaderi değiştirdi hem de sarı­ lacivertli kulüpte yüzleri güldürdü. Mevcut kadrodan da 7 futbolcunun gitmesi, özellikle büyük bir boşluk oluşturdu. Bu nedenle Mehmet Topal gibi tecrübeli bir ismin takımda kalması artı bir değer olarak yorumlandı.YENİ TRANSFERDEN DAHA DEĞERLİBaşarı açısından özgüveni sarsılan kulübün lider kimliğiyle öne çıkan ve herkese örnek olan Mehmet Topal’ı tutması içleri rahatlattı. Sağ bek ve sol bekte yaşanan sıkıntıyı transferlerle aşabileceğini düşünen yönetimin, Topal gibi orta sahanın en kritik bölgesinde oynayan bir futbolcuyu kadroda tutması yeni transferden daha değerli olarak görüldü.