DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Hamburg ve Berlin havaalanlarında grev!

Hamburg ve Berlin havaalanlarında grev!

İstediklerini alamayan çok sayıda işçi Hamburg ve Berlin havaalanlarında grev başlattı. Stuttgart havaalanında ise iş yavaşlatma kararı alındı.Hamburg ve Berlin’deki Tegel ve Schönefeld havaalanlarında görev alan çok sayıda yer hizmeti işçileri grev başlattı. Çalışanlar şartların iyileşmesi ve toplu iş görüşmelerinde istediklerini almayınca bu kararı aldılar. Tegel ve Schönefeld havaalanlarında grev yapılırken, Stuttgart havaalanında ise iş yavaşlatma kararı alındı. Grev

İstediklerini alamayan çok sayıda işçi Hamburg ve Berlin havaalanlarında grev başlattı. Stuttgart havaalanında ise iş yavaşlatma kararı alındı.Hamburg ve Berlin’deki Tegel ve Schönefeld havaalanlarında görev alan çok sayıda yer hizmeti işçileri grev başlattı. Çalışanlar şartların iyileşmesi ve toplu iş görüşmelerinde istediklerini almayınca bu kararı aldılar. Tegel ve Schönefeld havaalanlarında grev yapılırken, Stuttgart havaalanında ise iş yavaşlatma kararı alındı. Grev sabah 05.00 sularında başladı.

Hamburg ve Berlin havaalanlarında grev!

Hamburg ve Berlin havaalanlarında yapılan grev çok sayıda uçak seferini olumsuz etkiledi. 05.00’de başlayan grev 11.00’a kadar sürdü. Bunun ile birlikte 60 uçak seferi iptal edildi. Uçuşları iptal olan yolcular ise havaalanlarında çaresiz kaldı. Havaalanı çalışanlarının sendikası sözcüsü Andreas Splanemann, uyarı grevine check-in ve bagaj taşıma, transfer, temizlik işleri ve yakıt ikmali yapan ekiplerin katıldığını açıkladı. Çalışanlar ücretlerde artış yapılmaz ve şartlar iyileştirilmezse bu uyarı grevlerine devam edileceğini belirttiler.Grevin bitmesinin ardından havaalanlarında uzun kuyruklar oluştu. Bunun yanı sıra bagaj bölümündeki yığılmadan dolayı yaşanan olumsuzluklardan dolayı yolcuların el bagajlarını kullanmalarını istedi. Yer hizmetleri şirketi AAD, sendika ile arasındaki görüşmelerin olumlu sonuçlanması için tekrardan yeni tekliflerle masaya oturacaklarını ifade etti. Yolculuk yapacak olan vatandaşların daha önceden Berlin Tegel, Schönefeld Hamburg ve Stuttgart havaalanlarının internet sitelerine girip son durumla ilgili bilgi almaları istendi.