DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Ukrayna’da votka skandalı: 28 ölü

Ukrayna’da votka skandalı: 28 ölü

Ukrayna’da yaşanan votka skandalı ile 28 kişi hayatını kaybetmesine neden oldu. Hayatını kaybeden 28 kişinin sahte vokta içtiği ortaya çıktı.\r\n\r\n

Ukrayna’da yaşanan votka skandalı ile 28 kişi hayatını kaybetmesine neden oldu. Hayatını kaybeden 28 kişinin sahte vokta içtiği ortaya çıktı.Ukrayna’nın Harkov bölgesinde meydana gelen skandal ile ilgili Gospotrebslujba’dan açıklama geldi. Gospotrebslujba’nın yaptığı açıklamada son günlerde alkol zehirlenmesinden dolayı 53 kişinin hastaneye müracaat ettiği açıklandı. Sahte alkol içtikten sonra fenalaşıp hastaneye akın eden 53 kişiden 28 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Ukrayna sahte içki skandalı ile sarsıldı

ukrayna-da-sahte-voktaHayatını kaybeden 28 kişinin “Pşeniçnaya” markalı yada markası olmayan açık vokta içtikleri belirlendi. Hastaneye başvuran diğer hastaların sağlık durumu ile ilgili henüz net bir bilgi yok.

Sahte voktayı satan mağaza sahipleri gözaltına alındı

28 kişinin hayatını kaybettiği olay ile ilgili hemen soruşturma başlatıldı. Soruşturma devam ederken, sahte voktanın satıldığı tahmin edilen mağazalara eş zamanlı operasyonlar düzenledi. Düzenlenen operasyonlarda bazı mağaza sahipleri gözaltına alındı. Sahte alkol sattığına dair kesin neticeye varan mağaza sahiplerine 10 yıla kadar uzanan hapis cezası verileceği açıklandı.Olayın hemen ardından Ukrayna Tüketiciler Birliği’nden açıklama geldi. Açıklamada, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bulunan bazı marketlerde sahte alkol satışının yapıldığının ve market sahiplerinin tedarikçileri yeterince denetlemediklerinin ikazı yapıldı.

Ünlü Alman markasının müdürü öldürüldü!

Ünlü Alman markası Caparol’un uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Genel Müdür  Pavel Zmojnıy’şin rakipleri tarafından öldürüldüğü düşünülüyor.Alman markası olan ünlü boya şirketi Caparol’un genel müdürü  Pavel Zmojnıy, silahlı saldırıya kurban gitti. Ukrayna basınında yer alan haberlerde cinayetin Kruşinka kasabasında gerçekleştiği bildirildi.  Pavel Zmojnıy’e kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından ateş açıldı. Ateşlerin olay yerinde bulunan bir otomobilin içinden geldiği öne sürüldü. Kurşunların hedefi olan 42 yaşındaki genel müdür  Pavel Zmojnıy olay yerinde hayatını kaybetti.

Alman markasının genel müdürü Kiev’de yaşıyordu

alman-caprol42 yaşındaki  Pavel Zmojnıy’ın Kiev’in Obolon şehrinde bir kiralık dairede yaşamını sürdürüyordu.  Pavel Zmojnıy’in Kruşina’da yapım aşamasında olan evi ile uğraşıyordu. Saldırının gerçekleştiği anda ise köpeğini gezmeye çıkarmıştı.

Pavel Zmojnıy’in arkadaşından açıklama

Pavel Zmojnıy’in en yakın arkadaşlarından olan Ukrayna milletvekili Aleksey Gonçarenko, Komsomolskaya Pravda gazetesine açıklamada bulundu. Aleksey Gonçarenko, “Geride iki yetişkin çocuğu ve ikinci evliliğinden olan bebeği kaldı. İş ve aile yaşamında sorunları yoktu. Şirket tamamen yasal çalışıyordu. Belki bu, illegal iş yapan rakiplerinin hoşuna gitmemiş olabilir” şeklinde açıklama yaptı.