Arama motoru Google, 2017 yılının en çok aranan kelimeleri ni açıkladı. Tüm Türkiye bu yıl en çok hangi kelimeleri arattı? İşte Google’ın paylaştığı o rapor…

Dünyanın en büyük arama motoru Google, 2017 yılında en çok aranan kelimelerin listesini açıkladı. Peki bu yıl içerisinden en çok ne aradık? Nelere dikkat ettik? 2017 yılında Türkiye serverlarında yapılan tüm kelime ve bilgiler Google tarafından yayınlandı. Her yıl sonu açıklanan bu veriler insanları şaşırtıyor. Türkiye’de 2017 yılının en trend aramaları sıralamasında genel kategoride Milli Piyango, Stres Çarkı, YSK ve Pestisit oldu. Bunların içinden Pestisit kelimesi büyük ilgi gördü. Pestisit kelimesi Star TV’nin fenomen dizisi Ufak Tefek Cinayetler de geçmişti. Dizide ne olduğu merak edilen ‘Pestisit’, Google aramalarında ilk sıralara yerleşti. Her bölümü heyecan dolu dizinin yeni bölümlerini internetten canli tv izlemek için ‘Star TV Canli İzle‘ adresini ziyaret edin. Gelelim 2017’nin diğer arama rekoru kıran kelimelerine..

2017 yılının en çok aranan kelimeleri

DİZİ KATEGORİSİNDE;

Game Of Thrones

Fi

İçerde

Kalp Atışı

İsimsizler

GENEL ARAMALARDA;

Milli Piyango 2017

Stres Çarkı

YSK

E-okul

Referandum Sonuçları

‘NEDİR?’ KATEGORİSİNDE;

Pestisit

Varlık Fonu

Chia Tohumu

Başkanlık Sistemi

Kara Cuma

YEMEK TARİFİ KATEGORİSİNDE;

Krep

Aşure

Güllaç

Enginar

Kuymak

ÜNLÜLER KATEGORİSİNDE;

Vatan Şaşmaz

Filiz Aker

İbrahim Erkal

Harun Kolçak

Cem Korkmaz

ŞARKI KATEGORİSİNDE;

Gece gölgenin rahatına bak – Çağatay Akman

Sen Olsan Bari – Aleyna Tilki

Erik Dalı Gevrektir – Ömer Faruk Bostan

Yolla – Tarkan

Canavar – Derya Uluğ

 

PAYLAŞ
İnternet haberciliği sektöründe dördüncü yılı. Web Tasarım bölümü mezunu.Öğrenime açık, keşif yapmayı seven, hayalleri peşinde emin adımlarla ilerleyen biri.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi yazınız