DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
600 kişinin oturma izinleri iptal edildi

600 kişinin oturma izinleri iptal edildi

Belçika’nın yaptığı açıklama ile ülkede bulunan 57 kişinin güvenlik açısından tehdit oluşturduğunu ifade etti. Ve ‘600 kişinin oturma izinleri iptal edildi’ dendi.\r\n

Belçika’nın yaptığı açıklama ile ülkede bulunan 57 kişinin güvenlik açısından tehdit oluşturduğunu ifade etti. Ve ‘600 kişinin oturma izinleri iptal edildi’ dendi.Belçika’da ‘600 kişinin oturma izni iptal edildi’ açıklamasından sonra vatandaşlar tedirginlik içine düştü. Belçika İçişleri Bakanı Jan Jambon’ın yaptığı açıklama ise bomba etkisi yarattı. Jan Jambon, Brüksel’in Molenbeek semtinde yaşayan 57 kişinin güvenlik açısından tehdit oluşturduğunu ifade etti.

Jan Jambon’dan bomba açıklama

Düzenlediği basın toplantısında önemli konulara değinen Belçika İçişleri Bakanı Jan Jambon, hakkında soruşturma yapılan kişilerin arasında Suriye’ye savaşmaya gidenlerin olduklarını ifade etti. Ve açıklamalarına Belçika’nın Molenbeek semtinde yaşayan 600 kişinin oturma izinlerinin iptal edildiğini belirterek devam etti.Belçika ilgili diğer önemli haberimiz…

Belçika’da ulaşım seferleri durdu

Belçika’da sendikaların birleşerek çıktıkları grev kenti durma noktasına getirdi. Belçika’da bütün ulaşım seferleri durdu.Emeklilik yaşının 67’ye çıkarılması tüm çalışanları çileden çıkardı. Hükümetin verdiği kemer sıkma kararları karşısında tüm sendikalar bir oldu. Alınan kararlara tepkili olan tüm sendikalar anlaşarak birlikte greve çıktılar. Ülke genelinde yapılan grev yaşamı durma noktasına getirdi.

Belçika’da ulaşım durdu

belcika-grevBelçika’nın tüm yerlerini saran grev ulaşımı durma noktasına getirdi. Ülkede tren, metro, tramway, otobüs seferleri durdu. Diğer vatandaşlar ise bu durumdan olduğundan fazla etkilendi. Grevin sebebi ise emeklilik yaşının 67’ye çıkması ve ülke genelinden uygulanacak kemer sıkma politikalarının başlaması olarak açıklandı. Ve hükümetin aldığı bu kararlara karşı çıkan çalışan ve işçiler greve gitme kararı aldı.Grev kapsamında sokağa dökülen kalabalık   “Biz Bu Gün Bir Şeyler Yapmazsak Geleceğin, Gençleri Köle Olacak” sloganları ile sokakları inlettiler. Greve katılan insanların sayısı ise yaklaşık 70.000 kişi civarındaydı.