Yılbaşından bu yana Almanya’ya gelen çocuk sığınmacı sayısı ikiye katlandı. Alman Federal Emniyet Teşkilatı’nın verdiği bilgilere göre 8 bin 991 çocuğun kayıp olduğu belirlendi.Alman Federal Emniyet Teşkilatı yaptığı araştırma ve sonuçlarında yılın başından bu zamana kadar kayıp çocuk sığınmacılarının sayısının çok fazla arttığını belirtti. 8 bin 991 sığınmacı çocuğun yanlarında bir yetişkin veya anne babaları olmadan Almanya’ya giriş yaptıkları ifade ediliyor. Kaçarak Almanya’ya gelen çocukların daha sonra ailelerini aramak için kaçmaya devam ettikleri düşünülüyor.

13-18 YAŞ ARASI ÇOCUKLAR

siginmaci-cocuk2016 yılının başından beri sayıları 8 bin 991’e kadar ulaşan sığınmacı çocukların 8 bin 46’sının 14 ile 17 yaş grupları arasında, 867’sinin 13 yaş altı ve 78’inin ise 18 yaş üstü olduğunu belirtildi.Kayıp olan 8 bin 991 çocuğun büyük kısmına ne olduğu bilinmiyor. Federal Emniyet Teşkilatı’nın bu konu ile ilgili net bir kanıt yok. Kayıp çocuklar acaba suç çetelerinin eline mi düştü?

PAYLAŞ
İnternet haberciliği sektöründe dördüncü yılı. Web Tasarım bölümü mezunu.Öğrenime açık, keşif yapmayı seven, hayalleri peşinde emin adımlarla ilerleyen biri.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi yazınız