DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
ABD yeni başkanı Donald Trump’ın zafer konuşması

ABD yeni başkanı Donald Trump’ın zafer konuşması

Amerika yeni başkanı Donald Trump başkan seçilmesinin ardından zafer konuşması yaptı. Halinden çok memnun görünen Trump, kendisini destekleyen halka seslendi. \r\n

Amerika yeni başkanı Donald Trump başkan seçilmesinin ardından zafer konuşması yaptı. Halinden çok memnun görünen Trump, kendisini destekleyen halka seslendi.ABD’nin yeni başkanı olan Donald Trump’ın zafer konuşmasında dikkat çeken bir detay ise ‘Az önce Hillary Clinton beni aradı, tebrik etti’ oldu. Kendisini sonuna kadar destekleyen halka seslenen Donald Trump’ın zafer konuşması…

Donald Trump’ın zafer konuşması

donald trump“Çok teşekkürler herkese. Sizleri beklettik kusura bakmayın karışık işler bu işler. Çok teşekkürler. Clinton’dan telefon geldi az önce. Bizleri tebrik etti kendisi. Ben de onu tebrik ettim, kendisini ve ailesini bu zorlu kampanyadaki çabalarından dolayı tebrik ettim. Hillary uzun yıllar zorlu bir süreçte çalıştı ve kendisine şükran borcumuz var yaptığı hizmetlerden dolayı.

TÜM AMERİKA’NIN BAŞKANI OLACAĞIM

Şimdi zaman artık ABD’nin bu bölünmenin yaralarını sarma vakti. Cumhuriyetçilerin, Demokratların bir araya gelme, bir olma birleşik olma zamanı. Ben kendi adıma şöyle bir taahhütte bulunuyorum: Beni desteklememeyi seçenler için şöyle söyleyeyim, ben elimi sizlere uzatıyorum, sizlerin yardımına ihtiyacımız var o yardımla beraber ilerleyeceğiz. Tüm Amerika’nın başkanı olacağım, sadece beni destekleyenlerin değil.En baştan beri söyledim, bizimki kampanyadan ibaret değildi. Çok çalışkan kadın ve erkeğin olduğu, ülkesi için parlak bir gelecek kurmak insanların hareketiydi bu. Pek çok farklı ırktan dinden gelen insanların oluşturduğu ve insanlara hizmet etmek isteyen bir hareketti ve insanlara hizmet edeceğiz. Birlikte çalışarak ulusumuzu tekrar inşa etmeyi bir an evvel başlatacağız. 

BÜYÜMEYİ İKİYE KATLAYACAĞIZ

İnanılmaz bir potansiyel var. Ben ülkeyi çok iyi tanıma fırsatı buldum. Her Amerikalı kendi potansiyelinin farkına varma şansına sahip olacak. Ülkemizin tüm kadınları ve tüm erkekleri, unutulan herkes artık unutulmayacak, hatırlanacak. Şehirlerimizdeki sorunları çözeceğiz, okullar, hastaneler, tüneller her şeyi inşa edeceğiz. Böylelikle her şeyin birincisi olma fırsatını tekrar yakalayacağız ve aynı zamanda nihayet savaş gazilerimizin de elinden tutacağız. Onların pek çoğuyla tanışma imkanım oldu. Onlarla geçirdiğim vakit benim için müthiş bir gurur kaynağı. Yenilenme projesi başlatacağız. İnanılmaz bir beceri kabiliyeti var ülkede. İnanılmaz bir ekonomik planımız var, büyümeyi ikiye katlayacağız. Tüm diğer uluslarla da iyi ilişkiler kuracağız.

ABD’Yİ YENİDEN MUHTEŞEM VE BÜYÜK YAPACAĞIZ

Hiçbir şey bizim ulaşamayacağımız kadar ulaşılmaz değil. ABD’yi tekrar muhteşem ve büyük yapacağız. En iyi yapacağız. Kaderimize tekrar sahip çıkmalıyız, tekrar meydan okuyabilen bir ülke olmalıyız. Başarılı şeylerin hayalini kurmalıyız. Ben her zaman Amerika’nın faydasını birinci tutacağım ve tüm ülkeler, tüm uluslar için de hiçbir şekilde düşmanlık beslemeyeceğiz. İş birliği içinde, anlaşma yoluyla ortak paydada buluşacağız. Bu gece çok tarihi bir zaferi yaşıyoruz.

ADİL DAVRANACAĞIZ

Biz düşmanlık aramayacağız, biz adil davranacağız. Her insana ve her devlete karşı. Birlikte çalışarak ülkemizi tekrar inşa edeceğiz.

HARİKA BİR AİLEM OLDUĞU İÇİN ÇOK ŞANLIYIM

Kardeşim Robert, kardeşim ve en iyi arkadaşım Robert. Onların da aslında bu sahnede olması gerekli ama neyse. Harika bir ailem olduğu için çok şanslıyım. Ve Melania, İvanka, Eric, Tiffany, sizi seviyorum sizlere teşekkür ediyorum ve özellikle bunca saat buna dayandınız, hiç kolay değildi. Bu siyasi şeyler gerçekten çok zorlu olabiliyor. Aileme çok teşekkür ediyorum baş ettiğiniz için. İnanılmaz bir iş çıkardınız. Ne kadar şahane bir grup.

KÜÇÜK DEDİLER AMA BAKIN NE KADAR BÜYÜK BİR GRUBUZ

Küçük bir grup dediler bizim için ama bakın ne kadar büyük bir grubuz. İnanılmaz kabiliyetli insanlar hepsi. “