Afganistan’da bu sefer bir türbe hedef alındı. Sakhi Türbesi’nda meydana gelen saldırıda 14 kişi hayatını kaybederken, 36 kişi de yaralandı.Sahki Türbesi saldırıların hedefi oldu. Saldırının ardından konu ile ilgili İçişleri Bakanlığı sözcüsü Siddik Siddiki açıklama yaptı. İçişleri Bakanlığı sözcüsü Siddik Siddiki, Kabil’de bulunan en büyük Şii türbesinden Karte-i Sakhi türbesine saldırı yapıldığını ve 13 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Hayatını kaybeden sivillerden birinin de polis olduğu ortaya çıktı. Olayın hemen sonrasında çıkan çatışmada saldırganın etkisiz hale getirildiği belirtildi.afganistan

Afganistan’daki saldırıyı 4 kişi düzenledi

İçişleri Bakanlığı sözcüsü Siddik Siddiki, Karte-i Sakhi türbesine yapılan saldırıda 14 kişinin hayatını kaybetmesinin dışında 36 kişinin de yaralandığını açıkladı. Siddik Siddiki, ölü sayısının artmasından endişe duyduğunun altını çizdi. Yapılan saldırı hakkında ise Taliban bağlantılarının olmadığını ifade etti.Taliban ise geçtiğimiz aylarda Afganistan halkını katletmiştiAfganistan’ın kuzeyinde birkaç otobüsü durduran Taliban militanları otobüstekileri indirerek silahlarla taradı.

Taliban, Afganistan halkını katletti : 17 ölü

Kunduz Bölgesi Vali Sözcüsü Sayed Mahmood Danish Talibanların 17 yolcuyu tarayarak katlettiğini söyledi.

ÇOK SAYIDA YOLCU REHİN ALINDI

Polis kaynakları ise 17 kişinin yaşamını yitirdiğini, saldırganların onlarca kişiyi de rehin alarak beraberlerinde götürdüğünü açıkldı.

PAYLAŞ
İnternet haberciliği sektöründe dördüncü yılı. Web Tasarım bölümü mezunu.Öğrenime açık, keşif yapmayı seven, hayalleri peşinde emin adımlarla ilerleyen biri.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi yazınız