Almanya’da Türk partisi kurmak için Türk kökenli bir grup harekete geçti. Konu ile ilgili Berlin’de düzenlendi.Berlin’de düzenlenen toplantıya katılan iş adamı Türkler tarafından kurulacak partinin adını  “Alman Demokratlar Birliği” (Allianz Deutscher Demokraten) belirledi. Parti isminin belirlenmesinin ardından parti için slogan da hazırlandı. İş adamı Remzi Aru parti için hazırlanan sloganı “Bölmek yerine şekillendirmek”  olarak açıkladı.almanyada-turk-partisi-kuruluyorRemzi Aru, Almanya’da kurulacak Türk partisi için yürütülen işlemlerin yıl sonuna kadar tamamlanacağı ve 2017 yılında ise seçimler için aday olacaklarını açıkladı. Türk partisinin yapım işleri tamamlanana kadar kendisinin de Berlin Eyalet Meclisi seçimlerine bağımsız aday olarak katılacağını ifade etti.Almanya’da ikamet eden tüm kesime hitap edeceklerini söyleyen Remzi Aru oy konusunda da açıklama yaptı. Almanya genelinde toplam 15 milyon arasında oy toplama garantisini verdiğini açıkladı.

Toplantıda dikkat çeken ayrıntı

Berlin’de düzenlenen toplantıda partinin isminin tam saat 14,53’de açıklanması dikkat çekti. Merak edilen soruyu yanıtlayan Remzi Aru ise bu olayın tamamen tesadüf olduğu dile getirdi.Gezi olaylarının ardından Türk partisi kurma düşüncesine giren Remzi Aru sözlerine “Alman partilerindeki Türk kökenli milletvekilleri bizim düşündüğümüz şekilde davranmadılar. Bizim isteklerimizi partilere taşımadılar, tam tersine partilerin isteklerini bize dayatmaya çalıştılar. O zamandan beri vardı. Ermeni tasarısından sonra baktık hiç olmayacak parti kurmaya karar verdik. Gördüğümüz kadarıyla bize büyük bir destek var.” diyerek devam etti.Almanya’da bir Türk partisinin kurulmasını diğer oyları ciddi anlamda zedeleyeceğini açıkladı. Remzi Aru, “Onları korku sardı. İlginç buluyorum. Türkiye’ye gidip parti bürosu açan Almanlar, Türkiye’ye gidip HDP’yi körükleyen, destekleyen, onun için propaganda yapan, o partinin güçlenmesini isteyen aynı insanlar, ‘sen Almanya’da parti kurmakla Almanya’yı bölüyorsun. Bu iyi olmaz. Buradaki azınlıklar için yararlı, faydalı olmaz’ diye tavırlar alıyorlar” şeklinde konuştu

İşte o Türk partisinin hedefleri;

  • İnsanlar karşısında aile yapısının ve ailenin önemini arttırmak
  • Yaşanan tarihi dayatmalarını durdurmak
  • Sığınmacıları desteklemek
  • Alman savunma sanayinin ihracatını azaltmak

Remzi Aru, gelecek seçimler için tüm aile fertlerinin oy kullanma hakkının olmasının ve ailelerin bu konudaki ağırlığının daha da üst seviyeye çıkacağını belirtti.

PAYLAŞ
İnternet haberciliği sektöründe dördüncü yılı. Web Tasarım bölümü mezunu.Öğrenime açık, keşif yapmayı seven, hayalleri peşinde emin adımlarla ilerleyen biri.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi yazınız