DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Amerika’da silahlı saldırı dehşeti!

Amerika’da silahlı saldırı dehşeti!

Amerika’nın en bilindik üniversitelerinden biri olan Ohio Devlet Üniversitesi’nde öğrencilerin üzerine ateş açıldı. Gerçekleşen saldırıda 8 kişinin yaralandığı açıklandı.\r\n\r\n

Amerika’nın en bilindik üniversitelerinden biri olan Ohio Devlet Üniversitesi’nde öğrencilerin üzerine ateş açıldı. Gerçekleşen saldırıda 8 kişinin yaralandığı açıklandı.Bu sabah saatlerinde yaşanan silahlı saldırı üniversitede bulunan öğrenciler büyük bir şok yaşadı. Ohio Devlet Üniversitesinde, ilk olarak yangın alarm verildi. Daha sonrasında ise öğrencilerin üzerine ateş açıldı. Üniversitenin Fen ve mühendislik malzemelerinin bulunduğu Watts Hall kısmından yükselen silah sesleri okul yönetimi harekete geçirdi. Hemen anonsta bulunan okul yönetimi kampüste bulunanların güvenilir ve korunaklı yerlere geçmelerini istedi.Sadece anonsla kalmayan okul yönetimi sosyal medya üzerinden de yönetici ve öğrencilere seslendi. Twitter üzerinden yapılan uyarıda üniversitede eli silahlı bir saldırganın olduğu belirtildi ve “kaç, saklan ve karşı koy” şeklinde ifadeler paylaşıldı. Silahlı saldırının hemen ardından olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yaklaşık 8 kişinin yaralandığını açıkladı.

SALDIRGAN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

abd-saldirgan-yakalandiSilahlı saldırıyı gerçekleştiren zanlı polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildi. Saldırgan ile ilgili yapılan araştırmalar sonucu kimliği tespit edildi. Saldırganın Ohio Devlet Üniversitesi’nde  öğrenim gören Abdülrezak Ali Artan olduğu ortaya çıktı. Abdülrezak Ali Artan’ın Somali doğumlu olduğu da bildirildi. Saldırı ile ilgili yapılan araştırmalara FBI’da dahil oldu. Saldırganın kampüste bulunan polis memuru Alan Horujko tarafından etkisiz hale getirildiği belirtildi.