DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Angela Merkel’den çarpıcı birlik açıklaması

Angela Merkel’den çarpıcı birlik açıklaması

Almanya Devlet Başbakanı Angela Merkel, AB’den ayrılan İngiltere’nin ardından çarpıcı yorum geldi. Angela Merkel, AB liderler zirvesi öncesinde önemli açıklamalarda bulundu.\r\n\r\n

Almanya Devlet Başbakanı Angela Merkel, AB’den ayrılan İngiltere’nin ardından çarpıcı birlik yorumu geldi. Angela Merkel, AB liderler zirvesi öncesinde önemli açıklamalarda bulundu.Angela Merkel, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasının sonrasında düzenlenecek olan AB liderler zirvesi başlamadan önce birliğin kritik bir durumda olduğunu ifade etti. Zirvenin hemen sonrasında bir çözüme ulaşılmasının beklenmemesi gerektiğine değinirken bir konuşma gerçekleştirdi.

İşte Angela Merkel‘in o konuşması

angela-merkel“Bugün burada Bratislava ajandasını tartışacağız. Umarım anlaşma sağlarız. Bir zirvede Avrupa’nın sorunlarına çözüm bulunması beklenmemeli. Biz kritik bir durumda bulunuyoruz. Amaç, eylemlerle iç ve dış güvenlik, terörle mücadele, savunma, ekonomik büyüme ve işsizlik konularında daha iyi olabileceğimizi göstermek. Dijital ajanda ve dijital pazarın Avrupa’daki gençlere bir şans oluşturduğunu düşünüyorum. Tabi ki AB’nin dış sınırlarının korunması ve göç nedenlerinin ortadan kaldırılması konuları da önümüzdeki aylarda bizleri meşgul edecek. Mart 2017’ye kadar bu alanlarda ilerleme kaydedeceğimize inanıyorum. Bratislava zirvesinin, birlikte hareket etme ve Avrupa’da mevcut olan sorunları beraber çözme konusunda ortak irade göstermesini umuyorum”