Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç Bakanlar Kurulu toplatısı sonrasında açıklamalarda bulunuyor.

Arınç’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Suriye sınırındaki helikopteri ihlalin artması üzerine tarafımızca füzeyle vuruldu.

– Türkiye Suriye’de yaşananları çok yakından takip ediyor. BM denetçilerinin raporunda, Suriye’de kimyasal silah kullanıldığı belirtildi. 

– Kimyasal silahların rejimi tarafından kullanıldığını biliyoruz. 

-Sadece kimyasal silahların kullanılmamasını söylemek Esad’a ödül anlamına gelir

– Suriye’de yaşanan trajediye kayıtsız kalmadık, şiddeti eleştirdik. Kimyasal silah kullanmak insanlık suçudur.

– Suriye’de 120 bin insan hayatını kaybetmiştir. Suriye rejimi konvansiyonel silahlarla öldürmeye devam ediyor. 

-Kimyasal silahların imha edilmesi yerinde bir karardır. Kimyasal silahların yok edilmesi sürece yayılmıştır, bu haliyle ne kadar uygulanabilir? Suriye’deki ölümlerin hesabını birileri sormayacak mı?

BOYKOT AÇIKLAMASI

-Bülent Arınç’a BDP ve DTK’nın okulları boykot kararı soruldu. “Sadece iki ilimizde eğitimle ilgili boykot yaşandı. Ben halkımızın bu konuda duyarlılığını tebrik ediyorum” diyen Arınç, ailelerin, çocukların büyük oranda boykota uymadığını belirtti. Çocukların bu duruma alet edilmemesini isteyen Arınç, “Bomba ellerinde patladı” dedi.

PAYLAŞ

5 YORUMLAR

  1. Sizin dediğinize inanmak için 24 saat beklemek lazım bay Arınç.Zira 24 saat geçmeden bir başka AKP.li\nverdiğiniz haberi yalanlamazsa inanmamız gerekiyor.\nBu kadar sözüne güvenilmez bir hükümetsiniz.

  2. düşmana hak ettiğini yapacaksın taviz yok.yeter artık.türkiyenin ne olduğunu artık anlasınlar bilsinler.türkiye dalga geçilecek devlet değildir.iyi niyeti çok suistimal ediyorlar,bundan sonra anladıkları dilden konuşmalıyız.

  3. AKP savas ciksin diye iki oyun oynadi, ilkönce kendi ucagimizi bilerek düsürttüler simdide sinir ihlali diye helikopter oyunu, bu oyunlarla milleti uyutacaklarini saniyorlar.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi yazınız