DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Bu hafta vizyona giren filmler | 6 Ocak 2017

Bu hafta vizyona giren filmler | 6 Ocak 2017

Bu hafta vizyona 1’i yerli olmak üzere toplam 5 film giriyor.

2017 yılının ilk haftası vizyona giren filmler belli oldu. Bu hafta 1’i yerli toplam 5 film vizyona girecek. Peki hangi filmler vizyona giriyor? İşte 6 Ocak 2017 tarihinde vizyona girecek filmler.Yılın ilk haftası vizyona giren filmlerin arasında en iddialı film başrollerini Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in paylaştığı ‘Çalgı Çengi: İkimiz’ filmi.

“Çalgı Çengi: İkimiz”

Ahmet Kural ve Murat Cemcir hayranlarının uzun zamandır beklediği ‘Çalgı Çengi: İkimiz’ nihayet vizyona giriyor. Yönetmen koltuğunda yine Selçuk Aydemir’in bulunduğu filmde Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in haricinde Rasim Öztekin, Ahmet Gülhan, Ayhan Taş, Burak Satıbol, Şinasi Yurtsever ve Ceyhun Güneş gibi usta oyuncularda yer alıyor.İlk filmiyle ‘Düğün Dernek’ gişe rakamının oldukça uzağında kalan film bu yılın en çok izlenen filmi olmaya aday. Filmde mafyaya bulaşan iki düğün şarkıcısının komedi dolu hikayesine tanıktık edeceğiz.

“Snowden: Dünyanın En Çok Aranan Adamı”

Yönetmen koltuğunda usta sanatçı Oliver Stone’nin bulunduğu ‘Snowden: Dünyanın En Çok Aranan Adamı’ filminde Shailene Woodley, Joseph Gordon-Levitt, Nicolas Cage, Tom Wilkinson, Parker Sawyers ve Melissa Leo gibi ünlü sanatçılar yer alıyor.Filmin en çarpıcı noktası senaryosunun gerçek bir olaydan ilhan alınarak yazılmış olmadı. Filmde Amerikan istihbarat tarihinin en geniş kapsamlı ihlalinin sorumlusu olarak bilinen Edwar j. Snowden’in hikayesi işlenecek.

“Sonsuzluk Ormanı”

64 yaşındaki Amerikan film yönetmeni Gus Van Sant’ın yönettiği ‘Sonsuzluk Ormanı’ filminde başrolleri, Matthew McConaughey ve Ken atanabe’nin paylaşıyor. “Sonsuzluk Ormanı”,  yaşadığı trajedi sonrası Japonya’daki İntihar Ormanı’na giden bir adamın hikayesini konu ediniyor.İngiliz aktris Naomi Watts’ın da rol aldığı dram türündeki filmin konusu özetle şöyle:”Matthew McConaughey’in canlandırdığı Arthur adındaki adam, yaşadığı bir trajedi sonucunda Fuji Dağı eteklerinde İntihar Ormanı diye bilinen ormana gider. Pek çok kişinin ağaçlarda bıraktığı izleri takip eder. Ölmek için bir yer bulduğunda ormanda kaybolmuş Japon Takumi ile karşılaşır. Arthur, tüm enerjisini Takumi’yi korumak ve kurtarmak için harcamaya karar verir. İki adam, Arthur’un karısına olan büyük sevgisi sayesinde hayatta kalma yolculuğuna başlarlar.”

“Ağ”

Güney Koreli yönetmen Kim Ki Duk’un imzasını taşıyan filmin başrollerinde Ryoo Seung Bum, Lee Won Gun, Kim Young Min ile Choi Guy Hwa rol aldı.Kendine has sinemasıyla dikkati çeken Kim Ki-Duk, son filminde Güney Kore’ye sürüklenen Kuzey Kore vatandaşı bir balıkçının hikayesini odağına alıyor.

“Anthropoid”

Jamie Dornan, Cillian Murphy, Charlotte Le Bon ile Anna Geislerova’nın oynadığı filmin yönetmenliğini Sean Ellis yaptı.Gerilim türündeki dönem filmi, Hitler’in güvendiği generallerden biri olan ve milyonların katledildiği “Nihai Çözüm felaketinin” mimarlarından Reinhard Heydrich’in, Müttefikler tarafından eğitilen bir Çek grup tarafından öldürülmesini ele alıyor.