Almanya’nın 1915 olaylarını soykırım olarak tanımasının ardından Yeşiller Partisi Milletvekili Cem Özdemir’e sosyal medya üzerinden tehditler yağıyor.Welt am Sonntag gazetesinin haberine göre, Cem Özdemir’in ofisinden yapılan açıklamada konuyla ilgili Federal Emniyet Teşkilatı’yla görüşüldüğü belirtildi. Ofis yetkilisi Marc Berthold, “aşağılama ve hakaretlere alışık olduklarını” belirtirken “Ancak şimdiye kadar bu kadar çok ölüm tehdidiyle karşılaşmamıştık” ifadelerini kullandı. Berthold, “Aşırı sağcılık sadece Almanlara mahsus değil, Türkiye’de de Almanya’da yaşayan Türklerin arasında da var” diyerek, artırılan güvenlik önlemlerinin gerekliliği savundu.Haberde, 2 hazirandan itibaren Cem Özdemir’in Berlin’deki evinin çevresindeki güvenlik birimlerinin sayısını artırıldığı bilgisi de yer aldı.Cem Özdemir Ermeni soykırımı tasarısının Federal Meclis gündemine alınmasına öncülük eden isimlerden olurken, “Almanya’nın o zamanlar soykırıma destek verdiğini ama bunun bugün soykırımı inkâr edenleri desteklemek gerektiği anlamına gelemeyeceği” görüşünü savundu.Özdemir’e eleştiri yönelten isimlerden biri de Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Erdoğan dün yaptığı bir konuşmada “Peki, burada bu skandal olayın başını çeken kim? Kökeni ili söylemeyeceğim, o ilden olanlar şimdi yanımda, karşımda duruyorlar, üzülürler ve onlar da tabii buradan gerekenleri söylüyorlar, kökeni itibariyle buralı. Ama ben ona bir defa Türk diyemem. Niye? Çünkü bu milletin kanının damarlarında olduğu bir insan kalkıp da bu milleti sözde Ermeni soykırımıyla suçlayamaz, bunu yapamaz.” dedi.

2 YORUMLAR

  1. CEM OZDEMIR’in istedigide tam buydu onemsenmek onemli biri olmak. Simdi koruma istiyor niye korkuyor.Korkacak tabiki ama biraz abartiyor.Bunla TURK DEGILLER SORUSTURUN sorusturun DNA bakin Turk degiller. Turkiye arsivlerdeki resimleri ve butun olaylari dunya televizyonlarinda ve youtube ‘de yayinlayin yilmadan bikmadan gosterin.Zaten basimiza ne geliyorsa sesimizi cikarmadigi

  2. DEVAMI:_mizdan hep saldirilarala karsi karsiya kaliyoruz. siyasetcilerin elinde siyasi cikarlari icin kullandiklari malzeme oluyoruz gosterin sunlara neller yaptilar turk milletine! Koyleri basip halkin derisini yuzen o canileri gosterin.Susmayalim yeter artik.Baska bir ulkeye yapilsa bu cevaplarini fazlasiyla alirlar.Bizler sanki suclumuymus gibi arsivleri gostermiyoruz gozlerine sokun sunlarin. Birde ermenileri ulkemizde calistirip ailelerini besletiyoruz sanirim bunuda vicdan yaptigimizdan suclu oldugumuzdan sanacaklar.Bu nasil dusmanlik.Ermeni bizim dusmanimiz ellerinden gelse bir kasik suda bogacaklar.Siz kalkip kiliselerini tamir edip veriyorsunuz mallari varsa oduyorsunuz.buna iyi niyet degil dupeduz aptallik der bu siyasetci bozuntulari.Egilmeyelim artik biz suclu degiliz. gosterin zorla okusunlar yaptiklarini gorsunler resimleri gorgu sahitlerini ,Daha kac ulke siyasetcisi kendisine malzeme yapacak bu konuyu.Bunu durdurmak devlete ve tarihcilere duser gozler onune serin youtube en uygunudur. Flimleri gosterin flimler yapin durmayin .Bu genislik vurdum duymazlik yeter artik !!!

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi yazınız