9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Koruma Müdürlüğü, koruma kalkanının güçlendirilmesi için İçişleri Bakanlığı’na başvurdu. Talep İçişleri Bakanlığı üzerinden Ankara Valiliği’ne iletildi.

Demirel’in koruma görevini 2008’e kadar 40 polisin üstlendiği şu an ise kamu görevinin halen devam etmesine rağmen 21’e düşürüldüğü belirtildi. Talep yazısında toplumsal olaylardaki riskler, terör örgütlerinin hedef göstermesi, sık sık gelen tehdit mektupları gerekçe gösterildi.

Ayrıca Demirel’in 2012’de 2 bin km’den fazla seyahat yaptığı, 40’ın üzerinde mülakat, çekim ve açılış gerçekleştirdiği, 35 tören ve ziyaret ile 2 bin’den fazla ziyaretçiyi kabul ettiği belirtilerek koruma kalkanın kuvvetlendirilmesi istendi.

YENİ X-RAY VE KAMERA SİSTEMİ

Yazıda Demirel’in yoğun temposu göz önünde bulundurulduğunda koruma sayısının yetersiz olduğu ifade edildi. Koruma ekibine 10 yeni memuru ile 2 amir sınıfından polis talep edildi. Ayrıca emekli olanların yerine 2 memur daha istendi. Koruma müdürlüğü ayrıca daha önce görev yaptığı belirtilerek ellerinden alındığı için 2 ekip için 2 bomba imha uzmanı görevlendirilmesi istendi. Güniz Sokak’taki eve 1 adet x- ray cihazı alınması talep edilirken, 2006’da kurulan ve sık sık arızalanan 14 kamera, ayak kayıt cihazı sivich ve monitörden oluşan sistemin yeniden kurulması istendi.

sabah

PAYLAŞ

6 YORUMLAR

  1. Süleyman Demirel,Türkiye‘nin mevcut şarlarına göre\nülkeye hizmet etmiş,iyi bir devlet adamıdır.1971\naskeri darbesinde AP‘de görevli olması,12 eylül\n1980 askeri darbesinde başbakan olması ve 28 şubat 1997 döneminde cumhurbaşkanı sıfatı ile\ndarbeyi teşvik ettiği şeklindeki yalan ve iftira\nlara maruz kalmıştır.Gerici ve bölücü ve ümmetçi\nakp iktidarının başı Tayyip Erdoğan,kendisinden\nönceki hükümetleri ve yöneticilerini sürekli\nkötülemektedir.

  2. demirel yaşayan tarihtir.ülkenini geleceğinin selameti açısından, devletin demirelin yaşadıklarından bildiklerinden, mutlaka bazı olayları devletle ilgili sırları gerçekleri zabıt altına alması gerekir,vede zaruridir ihtiyaçtır.devleti en iyi bilen kişinin hayatta olması türkiye için büyük şanstır.bu önemli kişiden istifade edimelidir,bu fırsat sağlığında değerlendirilmelidir,heba edimemeli kaçırılmamalıdır.

  3. demirel turkiyenin basina gelmis en buyuk felakettir, bir masondur israil ve yahudi usagidir omrunu yahudilere hizmet ederek gecirmistir, bir an once eceliyle olsunde cehennemine varsin. birde fuzuli yere Turk milletine masraf olmasin

  4. Bu hinzir Tipli ve karekterli herif uzun yillardir siyasetle ugrastigi halde Türkiye hicbir faydasi olmamistir.Tam tersine bütün olan,biten pisliklerden haberdardir,onun talepleriyle cok haksizliklar yapilmistir.Bu herif nallari dikten sonra ne bok oldugu ortaya cikacaktir.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi yazınız