Yunanistan‘da bulunan göçmen kampında dün akşama doğru korku dolu anlar yaşandı. 4 bin göçmen son anda kurtuldular.Midilli Adası’nda göçmenlerin kaldığı kamp alanında büyük bir yangın çıktı. Yangın çıkması ile telaşa kapılan göçmenler arasında olaylar çıktı. 4 bin göçmeni olumsuz etkileyen yangın kısa sürede kontrol altına alındı.

Kamp alanına çok sayıda itfaiyeci sevk edildi

gocmen-kampi-yangin1Midilli Adası’nda bulunan kamptaki yangını söndürmek için olay yerine tam 10 yangın söndürme aracı ve 30 itfaiyeci gönderildi. Büyük çaba ve uğraşların sonunda yangın sona erdi. Kamp alanında bulunan çok sayıda çadırın yandığı belirtildi. Çadırlar kül olurken alanda yer alan diğer prefabrik evler ise büyük hasar aldı.Çıkan yangın sonucunda binlerce göçmen kamp alanını terk etti. 18 yaşını doldurmamış reşit olmayan göçmenler ise güvenli bir barınma merkezine götürüldü. Yunan polisi ise kamp alanını terk eden göçmenleri yerlerine geri çağırdı.gocmen-kampi-yangin

PAYLAŞ
İnternet haberciliği sektöründe dördüncü yılı. Web Tasarım bölümü mezunu.Öğrenime açık, keşif yapmayı seven, hayalleri peşinde emin adımlarla ilerleyen biri.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi yazınız