YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN diyerek son bir kaç haftadır her yerde hummalı organizasyonlar eğlence merkezleri ve çeşitli kuruluşlar bu yönde çalışmalarını devam ettirmekteler. Yine kapitalizmin oyunu olan bu kutlamalar adeta millet olarak içimize giren bir virüs gibi, değerli okurlarım bu yazımı okurken belkide bazılarınız aman sende kardeşim arap ülkesinde mi yaşıyoruz diye bana gönül koymuş olabilirsiniz. Doğrudur yaşamıyoruz ancak müslüman olduğumuzu da unutmadığımızı sanıyorum. Gerçi son dönemlerde Allah kuran diyerek insanlarımızı sömüren zevvatlara baktığımızda halkın dini inançlarının ne kadar istismar edildiği alenen ortada İslam dini hiç bir zaman yolsuzluklara ve arsızlıklara cevaz vermez ama ne var ki, en büyük rehberimiz olan Kuran-ı anlamayarak bazı çıkar guruplarını rezilliklerine alet olabiliyoruz.

Keşke herkes İslama göre yaşasa ama ne gezer çünkü insan oğlunu cehenneme kadar götürecek nefsi her şeyin üstesinde gelmektedir. Yeni yılı ( yılbaşı) dediğimiz hristiyanların kutlamış oldukları bu geceyi bizler müslüman olarak niye kutluyoruz doğrusu anlam veremiyorum. Yahudiler bile bu eğlenceyi yapmıyor sebebi ni biliyormusunuz? Hristiyanlara benzememek için lanetlenmiş olan yahudiler bu tarzda hareket ediyorsa bizler hak dini olan islam dinine göre neden yaşayamıyoruz? Zira yaşamaya izin verilmiyor. Her dört bir yandan etrafımızı saran pisliklerden silkinmek istiyoruz ancak bataklık gibi gırtlağımıza kadar bizleri toplum olarak dejenere etmiş durumda“yok efendim yeni yılda arkadaşlarla x bir otelde yeni yıl yemeğine katılacağız, yok kardeşim evde arkadaşlarla toplanıp fırında hindi ve yanında da rakı yeni yılla bu şekilde gireceğiz diye şu anda o günü hayal eden yüzbinlerce insanımız var.”

Suç bunların değil bunlara islamiyeti korkutarak öğretenlerindir. İslam dinin yıllarca ehemmiyetsiz ve çıkar grupları şunu yapma Allah sen taş yapar, yok efendim Allah seni cehenneme atar…. gibi korkutucu ve içi boş bilgilerle bu seviye ye getirildik, Allah yarattığına niye gazap eylesin iyi bir mümin Allah’ı anlaması için onun göndermiş olduğu Kuran-ı iyi anlar ve algılarsa zaten o kişi Allah’a hayırlı kul olur.

Bu eza ve cezada söz konusu olmaz dinimiz hoş görü ve kolaylık dinidir. Bazı güruhlar çıkar amaçlı olarak insanları din adı altında yanlış yönlendirmeye devam etmekteler. Bizler Allah’a kulluk yapmalıyız kulla kulluk asla ve asla olmaz bazı kandırılmış veya yanlış bilgilendirilmiş insanlarımızda yılbaşına nasıl girersen yıl boyu hep öyle devam eder gibi safsata bilgilerle yanlışa gitmekteler. Değerli okurlarım, yeni yıl dediğimiz günü nasıl geçirmeliyiz birde bu cepheden bakalım. Koskoca bir yıl daha geride kaldı.Nasıl ki ticarette veya kendimizce bazı parasal hesaplar yaparız yani yıllık envanter bunu yaparken ölüme bir adım daha yaklaştığımız unutmamız gerektiğini bir yaş daha yaşlandığımız bu bir yıl içerisinde ister tanıdığımız olsun veya olmasın bir çok insanımızın ebediyete intikal ettiklerini yaşadık ve gördük.

Kendimden örnek verecek olursam oğlumun can arkadaşı olan biricik yavrumuz daha 20’sine ramak kalan Ekrem Onur ASLAN’ı kendi elimizle toprağa verdik. Bu acıyı cenab-ı Allah hiç bir anne ve babaya göstermesin bu yılda beni üzen en büyük olay ruhu şad olsun burada şunu belirtmek istiyorum. Ölümün yaşı başı yok her an ölüme hazırlıklı olmak gerek bir gün hepimizin kapısını çalacak kaçarı yok bu bir yıl içerisinde kendimizi bir sorgulayalım neler yaptım? Hangi yetimin hakkını yedim, kime kötülük yaptım, Allah için bu yıl ne yaptım diye herkes kendisini sorgularsa inanın bir sonraki, yıla daha temkinli ve tedbirli girer. Eğer günah işleyerek içki içerek, ahlaksızlık yaparak yeni yıla girersek bu ahlaksızlığımız pisliği içerisinde kaybolup gideriz…. Lütfen aklımızı başımıza alalım Allah’ın ipine sımsıkı sarılalım kurtuluş ondandır. Ona yönelelim…. Herkese hayırlı bereketi ve sağlıklı bir seneler dilerim…

Allah’a emanet olunuz.

PAYLAŞ

10 YORUMLAR

  1. ŞU AKP HÜKÜMETİNE Bİ VAAZ VERMENİZİ ÖNERİRİRİM HOCAM.BİLDİĞİNİZ GİBİ GÜNDEM YOLSUZLUK VE HIRSIZLIK,YANİ YETİMİN MALINI KİM YİYORSA,ÇALIYOR\nSA,CEHENNEMİN DİBİNE GEÇECEKTİR DİYORSUNUZ YA,SESİNİZİ BİR DE BU HÜKÜMET DUYSA ŞU ARALAR..

  2. gerçekten 50.yıllık günahsız senelerimin,hesabını ak parti iktidarından önce türkiyeyi çok kötü yöneterek anarşi terör ortamında.yoksulluk yolsuzluk ortamında.ekonomik kirizlerle,mazot benzin tüp yağ kuyruklarında.akşam yatıp sabah herşeye hemen hemen her hafta zam kabusunu yaşatanlara,enflasyon,faiz canavarını azdırarak türk halkını fakirliği bana ve türk halkına yaşatanlara,günahsız senelerimizi mahvedenlere hakkımı helal etmiyorum ve türk halkına layık gördükleri yaşattıkları kötü yönetimlerinden dolayı bu siyasetçileri şiddetle kınıyorum yazıklar olsun diyorum.,,,geçmişte yaptıkları yaşattıkları karanlık günleri tekrar bu son günlerde yaşatmak için tekrar harekete geçtikleri ne yazıkki ortada, türkiyeyi hertürlü sıkıntılardan huzursuz ortamından çıkarmak kurtarmak isteyen başbakana hükümetine yaptıkları iftiraları ve gelişi güzel kural dışı uygulamaları ile türkiyeye verdikleri büyük ekonomik zararı verdirerek tekrar günahsız senelerimizi mahvetmek isteyenlere karşı çok uyanık olmalıyız bir daha bunlara bu fırsatı imkanı vermemeliyiz diye düşünüyorum.sağlıcakla kalın.yeni yılınızı kutlar yeni yılda türk halkı olarak günahsız senelerimizden yen bir yılımızın sağlıkla huzurla mutlulukla geçmesini bütün kalbimle ALLAHTAN DİLERİM.

  3. SADECE AKP YEMI TOPLAM SIYASILERE SESLENIN 50 YILDIR AKP VARMIS GIBI DEMEKKI SORUN TOPLUM OLARAK HEPINIZDE RUSVETI VEREN SIZ LER OLMASSANIZ SIYASILER DEVLET GOREVLILERIDE ALAMAZ MILLET OLARAK RESMIYETTETE ISINIZ DUSTUGUNDE ORNEYIN TAPU DIYELIM AKABINDE DUSUNULEN ACABA TORPIL YAPACAK BIRILERINI BULABILIRMIYIM OLUYOR BU HERZAMAM BOYLEYDI BOYLE DEVAM EDECEK ILK TELKINI MILLET OLARA KENDINIZE YAPNNDERIM

  4. VATANDAŞ,anlaşılan senin ya dayın amcan akp‘de vekil,yada hırsızlık yapanlardan.Yoksa bu ağızla\nkonuşmazdın.yetimin hakkını yiyen haramzadelere arka çıkıyorsun hala.Allah sizleri bildiği gibi yapsın.Nasıl akp çetesinin ayaklarını ve ellerini dolaştırdı ise,yolsuzluk yapanları,hırsızları kayıranları da perişan etsin.

  5. BENIM DAYIM FALAN YOK SIZ ONCE NEYE DEYINDIGIMI ANLAMAMISSINIZ BENIM YORUMUM SIYASI DEYIL BEN TURK MILLETINE YANLISTAN SIZLER DONMESSENIZ SIYASI CALISANLARI HIC DONEMEZ MILLET VEKILININDE ANNE VE BABALARI SIZLERDEN BIRILERI YOKSA MARSTANMI GELDILERDE HABERSIZIZ SIYASILERDE MILLET OLARAKTA ARTIK NE SIZLER RUSVET VERIN NEDE ONLAR ALABILSINLER

  6. günahsız senelere,türk halkının özgür iradesiyle işbaşına gelen,11.yıllık başbakan ile hükümeti ile.türkiyede büyük başarılara hizmetlere kalkınmaya güçlü türkiyenin inşasına başlamayla.imza atılmıştır.kutlu olsun halkımıza.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi yazınız