DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Kayseri’de askerlerin bulunduğu otobüse saldırı: 14 şehit, 55 yaralı

Kayseri’de askerlerin bulunduğu otobüse saldırı: 14 şehit, 55 yaralı

Bu sabah 08:45’te Kayseri’de askerlerin bulunduğu otobüse saldırı düzenlendi. Kayseri’de halk otobüsünde patlama. Şehit ve yaralılar var…

Bu sabah 08:45’te Kayseri’de askerlerin bulunduğu otobüse saldırı düzenlendi. Kayseri’de halk otobüsünde patlama.Yürekleri yakan olayda şehit sayısı yükseldi. Son yapılan açıklamalara göre 14 şehidimiz ve 6’sı ağır 55 yaralımız var.Bugün saat 08:45 sularında meydana gelen hain saldırı, Kayseri Erciyes Üniversitesi kampüsüne giriş kapısına yakın noktada düzenlendi. Otobüste çok sayıda çarşı iznine çıkan sivil askerler bulunuyordu.

KAYSERİ SALDIRISINA YAYIN YASAĞI!

Başbakanlık tarafından gelen haber ile RTÜK, Kayseri’de meydana gelen patlama ile ilgili yayın yasağı getirdi.

Kayseri Valiliği saldırının bomba yüklü araçla yapıldığını, saldırıa çok sayıda şehit ve yaralılarımızın olduğunu bildirdi.

‘TRAFİK KAZASI ZANNETTİK’

Atatürk Bulvarı’nda düzenlenen saldırıda o sıralarda bulunan görgü tanıkları ve Kayseri DHA Büro Şefi Oktay Ensari bazı açıklamalarda bulundu.Görgü tanıkları ise “Önce bir trafik kazası zannettik ancak daha sonra otobüsün patlamayla savrulduğunu gördük” dediler.Kayseri DHA Büro Şefi Oktay Ensari, “Terör saldırısı olduğu netleşti. Görgü tanıkları 71 (Kırıkkale) plakalı bir araç olduğunu belirtiyor. Otobüs, hareket halindeyken bir araç geliyor ve bombayı patlatıyor. İddialar bu yönde. Ölü ve yaralı sayısına ilişkin net bir açıklama yok. Kampüs alanı ile olay yeri arasında bir kilometre kadar bir mesafe var. Yaralılar hem fakülte hastanesine hem diğer hastanelere gönderiliyor. Bunun bir terör saldırısı olduğu netleşti. Patlama otobüsün sol tarafında gerçekleşiyor. Tüm yaralılar olay yerinden alınıp hastaneye götürüldü.Patlama bir terör saldırısı gibi duruyor. Palas Caddesi, şehir merkezine 5-6 kilometre uzaklıkta. Orası yoğun bir yer değil. Okullar da tatil. Hafta içi yoğun olan bir yol. Aynı yol üzerinde komando tugayı kışlası var. Planlanmış bir olay gibi görünüyor. Sabah 08:45 sıralarında oldu. Şuan güvenlik önlemleri alınıyor. Bölge kontrol altında. Resmi görevliler dışında kimse alınmıyor. Patlama, kampüs içinde de duyuldu. Olaydan hemen sonra 6 dakika içinde ekipler olay yerine intikal etti. Görgü tanıkları, önce trafik kazası sandıklarını belirtti. Daha sonra otobüsünü savrulduğunu görmüşler. Otobüste kalabalık bir yolcu grubu olduğunu tahmin ediyorum. Erciyes Üniversitesi Hastanesi’nden çıkan hasta ve hasta ve hasta yakınlarının da ” dedi.