17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet depremi diye adlandırdığımız bu durum, ülkemizin ekonomisini büyük ölçüde tehdit etmektedir. Buna karşın hükümet yetkililerimiz nasıl bir aksiyon aldılar? Daha doğrusu ceylan derilerinde sefa süren değerli milletvekillerimiz neler yapıyorlar?

Sevgili okurlarım, bu olaylar yenilir yutulur cinsten değil, birilerinin ekmeğine yağ sürmek seçimlerde oy trendini yükseltmek davası değil. Bu dava hep klasik söylediğimiz söylemlerden olan, saçının tüyü bitmemiş yetim hakkıdır. Eğer ortada bir suç varsa bu suç herkesin ayıbıdır. Derhal ne gerekiyorsa gereği yapılmalıdır. Her geçen gün kan kaybeden ülkemizde, kısır çekişmeler artık halkı tatmin etmiyor. Nedeni ise kaybeden halkın kendisidir. Lütfen bir sokağa insin siyasilerimiz halkımız geçim savaşı vermekte, dolar, euro aldı başını gidiyor. Borsa tepetaklak bir hal almış durumda, yabancı yatırımcı ülkemizdeki istikrarsızlık nedeniyle yatırımlarını çekmeye başladı bile, 2014 yılı ülkemizde ekonomik krizin eşiğine Allah muhafaza geldiğinin sinyallerini verirken, halen bizi yönetenler nelerle uğraşıyor. Onuda hepimiz güncel olarak takip ediyoruz.

Artık ülkemiz eski ülke değil, herkesin herkesten haberi teknolojinin sayesinde çok kısa zamanda oluyor. Ben yaptım olur dayatmasına ve tavrına artık toplum fırsat vermiyor. Toplum temiz siyasiler ve siyaset özleminin arayışı içerisinde, Hükümet’in yaptığı en büyük aksiyonlardan biri Emniyet teşkilatını tasfiye etmek, HSYK’nın yetkilerini düzenleyerek kurumları töhmet altına sokarak çıkmaz bir durum aldı. Ben ülkemin Emniyetine ve Yargısına bir vatandaş olarak güveniyorum. Anayasanın 159.Maddesi gereğince HSYK’nın bir ağırlığının olması kaçınılmazdır. Bu yasa delinirse veya farklı bir boyuta giderse içinden çıkılmaz bir hal alır. Altını çizmek istiyorum, Beğenmediğimiz adalet elbet bir gün gelir hepimize  lazım olur. Mantalitesine sahip olduğumuzu anlamak istiyorum. Çözüm yer değiştirmek olmamalıdır. Görevini yandaş hareketlerle yapan bürokratlarımız var ise bunları diğer yerlere veya pasifilize ederek ne kadar engeleyebilirsiniz ki, insanların bedenlerine hükmede bilirsiniz ancak beyinlerine asla ve asla yasak koyamazsınız.

Çözüm ceza ve eza değil,çözüm gerçeklerin yüzleştirilmesi ve ortada yanlış bir durum söz konusu varsa, O zaman adil olan neyse onun uygulanmasıdır. Bunu sizlere ve kendime soruyorum. Kefenin cebi var mı? Hayda o nerden çıktı diyenlerinizi duyar gibiyim. İnsanoğlunun ülkemiz genelinde ömrü ortalama 60-80 yaş arasıdır. Sağlıklı olarak yaşamak ise 60 yaşını geçmez. Yaşlandıkça bazı yetilerimizi kaybetmekteyiz. Her şeyden önce algılama ve vücut bütünlüğümüzde değişiklikler olduğunu aynaya baktığımız da hepimiz görürüz ve kendimize dokundurtmayız, her gün onlarca veya yüzlerce insan ölürken, bizler ölümün bize geleceğini zannetmeyerek, her türlü film ,fırıldak ve hokkabazlık gibi tavır ve davranışlarımızdan vazgeçmeyi düşünmeyiz bile, hep kazanayım , hep benim olsun aç gözlülüğü ile Allah muhafaza gerektiğinde öyle bir raydan çıkılır ki, canı kadar sevdiğini söylediği kardeşini veya yakın arkadaşını gözünü kırpmadan bile menfaati uğruna canına kastedebilecek olduğumuzu ve bu uğurda yaşadığımızı hiç düşündünüz mü?

Düşünmeyiz zira işimize gelmez, bir tanıdığımızın, komşumuzun veya akrabamızın hakkını gasp ettiğimizi varsayalım. Eninde sonunda bir gün belki yaptıklarımızdan pişman olarak, bu saydıklarımızın huzuruna çıkarak ağlarız sızlarız bir şekilde helallik alır kendimiz affettirebiliriz . Fakat 76 milyon olan bu halktan nasıl helallik alınır. Bunun formülünü bilen varsa lütfen söylesin. Cehennem ateşinin yakıtının insanlardan olacağını kutsal kitabımız Kuran-ı kerim ayetleriyle açıkladığına göre Allah muhafaza düşünmek bile istemiyorum. Kefenin cebinin olmadığını düşünerek beşeri hayatımızdaki, yanlışlıkları ahiretimize zarar vermekten uzak tutarak, Allah’a kul olma ve günahlarımızdan sıyrılmak için, dürüstlükten ayrılmadan her an ölebilecek gibi ihlaslı yaşama yoluna gitmeli, dini sömürü yaparak bazı güruhlara paye vermemeliyiz… yapılan her yanlışın ülkemize ve bizlere zararının kat ve kat olacağını unutmamamız gerektiğini idrak etmeliyiz. Sözlerimi ayet-i kerim ile bitiriyorum

“Siz dönün de babanıza deyin ki: Ey babamız! İnan ki, oğlun hırsızlık yaptı. Biz ancak bildiğimize şahitlik ediyoruz. Yoksa gaybın bekçileri değiliz.” sevgiyle kalın..

PAYLAŞ

8 YORUMLAR

  1. TÜRK MİLLETİNİN BU GERİCİ VE DİNCİ-YİYİCİ AKP HÜKÜ\nMETİNE MECBURİYETİ YOKTUR.BUNUN BİR DEFA BİLELİM.\n17 ARALIK YOLSUZLUK VE HIRSIZLIK OPRERASYONU GÖSTERMİŞTİR Kİ,DİN İMAN,ALLAH PEYGAMBER DENİLEREK\nBU GERİCİLER TÜRK MİLLETİNİ,DEVLETİNİ SOYMAKTADIR.\nBAŞTA TAYYİP ERDOĞAN VE DİĞER AKP.LİLER,EŞLERİNE,\nYANDAŞLARINA DOSTUNA DEVLETİ PEŞKEŞ ÇEKMEKTEDİRLER\nÖNÜMÜZDE SEÇİMLER VAR.MİLLET AKLINI BAŞINA ALMALIDIR.\nDEMOKRASİLERDE ÇARE TÜKENMEZ.BİR HÜKÜMET GİDER,BİR\nBAŞKASI GELİR.BU BİR BAYRAK YARIŞIDIR.\nTAYYİP VE EKİNİN BABASININ ÇİFTLİĞİ DEĞİLDİR TÜRKİYE.DEMOKRASİYE,ADALETE,HAKKA VE HUKUKA HEPİMİZ SAHİP ÇIKACAĞIZ.\nATATÜRK MİRASI TÜRKİYE CUMHURİYETİNE,LAİK VE DMOKRATİK CUMHURİYETE,ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİNE\nSAHİP ÇIKACAĞIZ.MUASSIR MEDENİYETİN YOLU BUDUR.\nYÜZÜMÜZ DAİMA BATIYA DÖNÜK OLACAK VE DURMADAN ÇALIŞACAĞIZ Kİ,ÜLKEMİZ KALKINSIN,GELİŞMİŞ ÜLKELERE\nYETİŞELİM.YOKSA BU KONUDA YAYA KALACAĞIZ.

  2. eğer bir ülkede yolsuzluk yapıldıysa devletin ilgili kurumları yetkileri dahilinde hareket etmelidirler.,,yolsuzlukları bahane ederek ülkenin kaderini geleceğini sıkıntılara sokacak girişimlerde bulunmanın manası yoktur anlaşılır gibi değildir.,,bazılarının derdi sıkıntısı yolsuzluk falan değildir.,,çünkü yolsuzlukları bahane ederek olayları daha değişik mecralara taşımaktadırlar.üstüne üstlük sanki kendileri yolsuzluk konularında çok temiz dürüstmüşler gibi ileriye atılarak halkı dolduruşa getirek kışkırtarak ülkede kaos çıkarmanın peşindedirler.bunların bu olup bitenlerle yolsuzlukla uğraşma bahane ve çabalarının ne kadar başka amaçların peşinde olduklarını gözler önüne sermektedir.türkiyede bazı belli başlı dış güçlerin emrinde olan odakların bu yolsuzluk konusunun üzerine başka yollara sapılarak gitmelerinin ülkeye faydalı olmaktan çok daha sıkıntı zarar verir hale getirecek duruma gelmiştir.,,,bu yapılanların art niyetli girişimlerin hesabını türk halkına kimler verecektir.,,türk halkı yapılan ahlaksızca saldırıların girişimlerin art niyetli davranışların hesabını bu kötü zihniyetli Donkişotlardan akılsız ahmaklardan mutlaka soracaktır.yanınıza kar kalmayacaktır.,,türkiyeyi bazı sorumsuzların, ihtirasları menfaatları çıkarları uğruna felakete sürüklemeye güçleri yetmeyecektir.bunun hesabını vereceklerdir. cezasını çekeceklerdir.bu vatan çakallara bıraklmayacaktır.,,,türkiye,türk halkının canındanda azizdir yücedir kutsalsır.bunu herkes iyi bilsin.

  3. Ak Parti hükümetinin 11 senede Türkiye‘yi getirdi\nği nokta işte burasıdır.\nyargı tıkanmıştır,Kurumlar biribirlerinin emir ve\ntalimatlarını dinlememektedir.Savcı emit ve talimat vererek,yolsuzluk ve hırsızlık yapanların\nyakalanmasını emrederen,jandarma ve polis bu emre\nuymamaktadır.\nTürkiye hızla adaletten,demokrasiden uzaklaşmıştır\ntayyip erdoğanın tek adamlık uygulamaları,hakkın\nve hukukn olmadığı bir Türkiye şimdi karşımızdadır.\nYolsuzluk ve hırıslzık yapanların,rüşvetle yatıp kalkanların savcıya hesap dahi vermediği,keyfi uygulamalrın yapıldığı bir Türkiyedeyiz.\nSokaktaki insan tedirgin,geleceğinden endişeli ve\nkorkmaktadır.\nEğitim sistemi allak bullak edilmiştir.Yargı taru\nmar edilmiştir.Savcı ve hakim,polis dağıtılmıştır.\n

  4. EVET KEFENİN CEBİ YOK FAKAT BAZI BEDBAHTLAR HAİNLER KENDİ MENFAATLERİ İÇİN ÇIKARLARI İÇİN ÜLKESİNE HALKINA EN BÜYÜK KÖTÜLÜĞÜ İHANETİ YAPMAKTAN KÜSTAHÇA ALÇAKÇA İHANET ETMEKTEN GERİ KALMIYORLAR.BUNLARDA MENFAAT SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA HER YOL MÜBAH OLUYOR.SON ZAMANLARDA CHP,İLE CEMAATIN,ARASINDAKİ YAKINLAŞMADANDA BUNU ANLIYORUZ.

  5. TÜRK İSLAM HALKI HERAN VATANI İÇİN CANINI MALINI SEVE SEVE FEDA ETMEYE HAZIRDIR.TÜRK İSLAM HALKI HİÇBİR KARŞILIK MENFAAT ÇIKAR BEKLEMEKSİZİN VATANI İÇİN GEREKEN HERTÜRLÜ FEDAKARLIĞI YAPACAK ŞEREFLİ İMANLI VATANPERVER HALKTIR.TÜRK HALKI TÜRKİYE ÜZERİNE OYNANAN OYUNLARA,KURULAN TUZAKLARA ASLA HAYATI PAHASINA MÜSADE ETMEYECEKTİR.BAŞBAKANIYLA HÜKÜMETİYLE BİRLİKTE DİK DURARAK TÜRKİYEYE HİZMET YOLUNDA HEP BİRLİKTE BERABERCE İLERLEMEYE DEVAM EDECEKTİR.

  6. bugün türkiyede yapılanlar 1960.dan beri türkiyeyi hakimiyetinde kontrolünde tutan dış güçlerin kullandığı piyonların artık miyadını dpldurup görevlerini yerine getiremediğinden dolayı,cemaat yoluyla yeni bir yapılanmaya gidilerek yeni piyonlarıyla türkiye üzerindeki gücünü hakimiyetini kontrolünü devam ettirebilecek yapılanmayla gerçekleştirme çabalarından gayretlerinden başka bir şey değildir.eski yapı chp,ile, artı cemaat yapılanması işbirliğiyle türkiyede tekrar hakimiyeti ele alma geçirme gayretidir çabasıdır faaliyetidir, darbesidir.türkiyeye oynanan oyun kurulan tuzak çok açık net bir şekilde ortadadır.

  7. bazıları para menfaat karşılığında,halkına ülkesine vatanına ihanet etmekten zerre kadar çekinmezler rahatsız olmazlar.bu tiyniyetteki insanlar,yıllarca,türkiyede halkına ülkesine devletine ihanet etmekten çekinmemişlerdir,halada ihanet etmektedir.bu hainlere karşı mutlaka hertürlü tedbirler alınmalı,en ağır cezalar uygulanmalıdır.

  8. TÜRK DEVLETİNİN İÇİNDEN GLADYO YAPILANMASINI YOK EDEMEDİĞİMİZ MÜTDETÇE TÜRKİYEYİ TEPETAKLAK YUVARLANMAKTAN HİÇBİR GÜÇ KURTARAMAZ. TÜRK DEVLETİ,HALKIYLA BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE BAŞBAKANA HÜKÜMETİNE TAM DESTEK VEREREK SAHİP ÇIKTIĞI TAKTİRDE TÜRKİYE BU GLADYO BELASINDAN KURTULUR.ÜLKE DİMDİK AYAKTA SARSILMADAN, GÜÇLÜ KUDRETLİ DURUMA GELİR ÇOK GÜÇLÜ OLUR.TÜRKİYEYEDE HİÇ BİR GÜÇ TEPETAKLAK ATTIRACAK CESARETİ GÜCÜ KENDİNDE BULAMAZ.TÜRKİYE TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE OLARAK GELECEĞE AYDINLIK İÇNDE İLERLER.SAYGILAR.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi yazınız