Kuzey Kore’de bu yıl yaklaşık 60 kişinin herkesin önünde idam edildiği iddiası gündeme damga vurdu.Kuzey Kore’nin gündemine oturan bu iddia ile ilgili Güney Kore haber ajansı Yonhap’ın kaynak belirtmeden yayımladığı haberde, Pyongyang yönetiminin  rejime para ödemeye zorladıkları Kuzey Korelilerin memnuniyetsizliklerinin üzerine idamların üst seviyeye çıktığını yazdı. Diğer haber kaynaklarında yer alan haberde ise “Kuzey’in ağustos ayına kadar 60 sivili idam ettiğine inanılıyor. Bu rakam, Kuzey Kore liderinin göreve gelmesinden bu yana her yıl idam edilen ortalama rakamın iki katı.” açıklaması yer aldı.kuzey-korede-idam-iddiasiAdı belirtilmeyen bir kişi ise en ağır işlerde çalıştırılan vatandaşların bu durumdan rahatsız olması ve bunu dile getirmesi karşısında kamunun infaza yöneldiğini iddia etti.

6 yetkili idam edildi!

Ulusal Birleşme için Kore Enstitüsü’nde yapılan raporda cep telefonu kullanırken yakalanan ve Pyongyang’ın, Güney Kore film DVD’lerinin kaçakçılığının yapılmasına karşı çok sert önlemler alındığı ifade edildi. Geçtiğimiz ay Çin’de bulunan bir restorantta görev yapan 13 işçinin Güney Kore’ye kaçmasından sorumlu tuttuğu 6 yetkiliyi idam etti.Kaçırılanlar Aile Birliği Başkanı Choi Seong-yong’un, “Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, yurt dışında çalışan Kuzey Koreli işçiler üzerinde kontrol sağlayamadıkları gerekçesiyle aralarında istihbaratçıların bulunduğu altı yetkilinin 5 Mayıs’ta halkın önünde idam edilmesi emrini verdi.” demişti.

PAYLAŞ
İnternet haberciliği sektöründe dördüncü yılı. Web Tasarım bölümü mezunu.Öğrenime açık, keşif yapmayı seven, hayalleri peşinde emin adımlarla ilerleyen biri.

1 YORUM

  1. Kim Jong Diktator eli kanli bir katildir.Dunya devletleri icin cok buyuk bir tehlikedir. Diktatorler boyledir hep gozlerini kan burumus .Tayyip Erdogan’da idami getirmek istiyor. Boyle bir hayalle yasadigi belli.Sizlerde merak etmeyin Erdogan’in bu Koreli’den farki olmadigini idami isteyenler rekorun nasil kirildigini goreceksiniz. Idami bu kadar cok isteyenin bir gun onunda boynuna o ip gecirilir.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi yazınız