Dünyayı sarsan Malezya uçağı ile yeni gelişme yaşandı. 239 yolcusu ile birlikte kayıplara karışan uçağın kanadı Hint Okyanusu yakınlarında bulundu.Hint Okyanusu’nu batısındaki Mauritius sahilinde bulunan enkaz parçası yetkilileri harekete geçti. Enkaz parçası ile ilgili araştırma yapan Avusturyalı uzmanlar parçanın, 239 yolcusu ile birlikte kayıplara karışan Malezya uçağına ait olduğunu açıkladı. Bu haber doğrulanırken mayıs ayında bulunan kanat parçası hakkında yapılan incelemelerin uçağın şimdiki yerine ilişkin bir ipucu içermediği açıklandı.

Arama çalışmaları devam ediyor

malezya-ucagiHint Okyanusu yakınlarında bulunan enkaz parçası ile ilgili  Avustralya Ulaştırma Bakanı Darren Chester açıklama yaptı. Avustralya Ulaştırma Bakanı Darren Chester , bulunan enkaz parçasının 2014 yılında kaybolan Malezya uçağına ait olduğu konusunda emin olduklarını belirtti. Ve uçakla ile ilgili “Arama çalışmalarının devam edeceğini” açıkladı.

Malezya uçağı ile ilgili bir haberde Haziran ayında gelmişti.

8 Mart 2014’te kaybolan Malezya uçağı ile ilgili yeni gelişme. Aradan uzun zaman geçmesine rağmen uçağa ait yeni enkaz parçaları bulunduMalezya Havayolları’na ait MH370 sefer sayılı Boeing 777 tipi uçak, Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken içindeki 227 yolcu ve 12 mürettebat ile 8 Mart2014’te kaybolmuştu. Uçağa ilişkin dün Madagaskar sahilinde yeni bir en kaz parçasının daha bulunduğu kaydedildi. Uçağa ait enkaz, bölgede yeni enkaz arayan Blaine Gibson adlı vatandaş tarafından bulundu. Gibson’un bölgede yaptığı araştırmada uçağa ait koltuk parçaları bulduğu ifade edildi.malezya-ucagi-ile-ilgili-yeni-gelisme1

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi yazınız