Türel’in geçtiğimiz günlerde Almanya’ya yaptığı ziyaret ve gerçekleştirdiği görüşmeler ülkenin en çok okunan gazeteleri ve dergilerinde geniş yer buldu. Almanya’nın en saygın gazetelerinden biri olan Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) Başkan Türel ile yaptığı röportajı “Antalya’da yeni bir Hollywood yaratılıyor” başlığı ile yayınladı. Turizm sektörünün en yüksek tirajlı dergisi FVW’nin yayın yönetmeni Klaus Hildebrandt ise Türel’in temaslarına yer verdiği makalesinde Antalya’nın uygun fiyata kaliteli tatilin adresi olduğunu ifade etti.

EN GÜVENLİ TURİZM MERKEZİ

Antalya’nın her yıl 20 milyonu aşkın yerli ve yabancı turisti ağırladığı hatırlatılan röportajda, Türel’in, Antalya’yı en güvenli turizm merkezlerinden biri olarak nitelendirdiği ifade edildi. Antalya’nın güvenli şehir olması nedeni ile uluslararası organizasyonların da adresi haline geldiğini belirten FAZ yazarı Rainer Hermann, Antalya için “Zirveler Şehri” nitelendirmesini yaptı. Antalya’nın ev sahipliği yaptığı organizasyonları sıralayan Başkan Türel de, Strong Cities Network toplantısının güvenlik nedenleriyle Paris yerine Antalya’da yapıldığını söyledi. Başkan Türel, Rus turistlerden kaynaklanan eksikliğin ise farklı pazarlar ile giderilebileceğini belirtti. İranlı turistlerde artış yaşandığını kaydeden Türel, Antalya’nın aynı anda hem İranlı hem de İsrailli turistleri ağırlayan bir hoşgörü şehri olduğunu ifade etti. Gazetede, Antalya’nın tarihteki adlarından birinin de ışığın ülkesi anlamına gelen Likya olduğu kaydedilerek güneş yoğunluğu, iklim şartları ve maliyetler ile öne çıktığı anlatıldı.

‘UYGUN FİYATA KALİTELİ TATİL’

Alman turizm sektörünün en yüksek tirajlı dergisi FVW’nin yayın yönetmeni Klaus Hildebrandt tarafından kaleme alınan makalede Başkan Türel’in yanı sıra Alman veTürk turizmcilerin görüşlerine yer verildi. Antalya’da uygun fiyata kaliteli tatil yapılabildiği belirtilen makalede FVW medya kuruluşu tarafından yapılan incelemede, misafirperverlik konusunda Türkiye’nin birinci sırada yer aldığı kaydedildi. Başkan Türel, Hildebrandt’a, Antalya’nın ev sahipliği yaptığı ve yapacağı organizasyonları, festivalleri, konser ve sergileri anlattı. Antalya’nın güvenli bir şehir olduğunu ifade eden Türel “Biz tehlikenin her şeyden önce aramıza girmesine izin vermeyiz” dedi ve Almanları Antalya’ya davet etti.

ANTALYA’YA DAVET

Antalya Belediye Başkanı Türel, AKTOB Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Yusuf Hacısüleyman ile birlikte Bild Gazetesi Yayıncısı Kai Diekmann’ı ziyaret etti. Berlin’deki Axel Springer Yayınevi binasında gerçekleşen ziyarette Diekmann’ı Antalya’ya davet eden Başkan Türel, Almanya başta olmak üzere beş ülkede gerçekleştirdikleri temaslarla ilgili bilgi verdi.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi yazınız