Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev,Almanya’ya gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Angela Merkel ile görüştü.Aliyev ve Merkel, görüşmelerinin ardından düzenledikleri ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“TÜRKİYE’NİN TEPKİSİNİ ANLAMAKTA ZORLANIYORUM”

Merkel, Federal Mecliste sözde Ermeni “soykırımı” tasarısının ardından Türkiye’de en üst seviyede özellikle Türk kökenli milletvekillerine yönelik “kanlarının analizi yapılmalı”ifadeleri ile ilgili soruya, Ermeni sorununun Ermenistan’la Türkiye arasında görüşerek halledilmesi gerektiğine inandığını söyledi.Merkel, “Federal meclisteki vekiller soykırım konusunda bağımsız hareket ediyorlar. Onlar seçilerek vekil oldular. Tasarı konusunda da bağımsız karar verdiler. Türkiye’nin tepkisini anlamakta zorlanıyorum” dedi.

PAYLAŞ
İnternet haberciliği sektöründe dördüncü yılı. Web Tasarım bölümü mezunu.Öğrenime açık, keşif yapmayı seven, hayalleri peşinde emin adımlarla ilerleyen biri.

1 YORUM

  1. Merkel acaba neden anlamakta zorlaniyorsun ? Ustunuze vazife olmayan bir konuyu siyaset malzemesi yapip sucsuz bir ulkeye iftira attiniz! Bu ulkenin insanlarina katil damgasi vuran siz sahtekar yalanci ,menfaati icin sucsuz bir millete iftira attiniz bunda anlamiycak ne var bizde bunu anlamakta zorlaniyoruz!! O turk kokenli dedikleriniz Turk kokenki olamazlar o kani bozuklar.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi yazınız