Bugüne kadar Cumhuriyet hakkında yazıldı çizildi hatta herkes günümüz Cumhuriyetinin hangi sıkıntılı dönemlerden bugünlere geldiğini gayet iyi biliyor. Konunun tarihçesine fazla girmek istemiyorum.

1299 yılında Osmanlı imparatorluğunun kuruluşu ve dünya ya 600 yıllık hükümdanlığını yok saymak bence hainlik sayılır. Osmanlı imparatorluğunu 3.döneme ayırarak incelersek daha da iyi algılamış olacağız.

Kuruluş Dönemi, Yükseliş Dönemi ve Çöküş Dönemi 

Yükseliş döneminde ilim ve bilime verilen hizmet ve zamanın en iyi tıp adamları mimarları ve medreseleri bu dönemde dünya standartları üstünde yer almaktaydı. İstanbul’un fethinin dünya ya yazdığı dönem bu dönemdir. Ancak daha sonra tahta çıkan bazı basiretsiz ve Devlet yönetiminden yoksun Padişahların tahta oturması ile gün ve gün kan kaybetmiştir. En büyük sebep ise yabancı evlilikler yapılarak saraya gelen Cariyelerin gizli kapılar arkasında çevirmiş oldukları entrikalardan dolayı sırf taht kavgası için Kardeş kanının akıtılması, Düzensiz ordunun ve maliyenin zayıflaması teknoloji ve çağa ayak uydurmamak ve dış dünya ya kapalı kalması tamamen koskoca imparatorluğunun sonunu getirmiştir.

En büyük handikap ise Feth ettikleri ülkelerin hiçbir iç işine karışmamışlar daha doğrusu başı boş bırakmaları sadece vergilendirmekten öteye yaptırım uygulamamışlardır. Zamanla bu haçlı zihniyeti düşmanlıklarını günümüze kadar sergilemişlerdir. Osmanlının mirasçısı olan Türkiye Cumhuriyeti bir enkazı devir almıştır.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve kahraman silah arkadaşları ülkenin makus talihini canları pahasına didinerek bizlere emanet etmişlerdir.

Bizler Cumhuriyetimize ne kadar sahip çıkıyoruz? 90 yıllık Çınar acaba emin ellerde mi? buna bakmak gerek.

Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra monarşi ve teokratik yönetim şekli tarihe karışmış olup,artık yönetim babadan oğula değil Cumhur ‘a yani halka geçmiştir. Artık herkes kendi kendini yönetmeye ve karanlık bir çağın kapanıp daha modern bir yönetim şekli olan Cumhuriyet ile entegre olmuştur. Artık dünya da söz sahibi olmaya başlamış bulunmaktayız. Ne hazindir ki, 90 yıllık Cumhuriyetimiz ve ülkemize yönelik siyonistler ve haçlılar hiç durmadan altımızı oymaya ve çeşitli senaryolar yazarak zaman zaman servis yapmaktalar.

Bunun örnekleri Ayaklanmalar, Sağ-sol davaları, Sünni-Alevi çatışması ve şuanda da dillerine pelesenk ettikleri Kürt -Türk ayrımcılığını ortaya atarak ülkemizi ve Cumhuriyet rejimini tehlikeye sokmaya çalışıyorlar. Hiç yorulmadan ve uslanmadan oyunlarına devam etmekteler. Ülkemiz çok zengin etnisiteye sahip olasından dolayı kültür zenginliğimiz düşmanlarımızı rahatsız ve huzursuz etmektedir. Mustafa Kemal ATATÜRK Gençliğe hitabesinde ” Dahili ve harici bedbahtların olacaktır” söylemleriyle bugünü gören üstün dehasını unutmamak gerek gerek bizler içten ve dıştan yıkmaya çalışan düşmanlarımız olacaktır. Türk milleti bu gaflet ve delalete asla prim vermemeli ve sağ duyulu olmalıdır. Çağımız bilgi ve teknoloji çağıdır. Acaba bizler bunu ne kadar algılayabiliyoruz günümüz gençliğine genel olarak baktığımızda sosyal medya milliyetçiliğinden başka meziyete sahip değiller.

Millet olarak Milli duygularımızı , örf ve adetlerimizi unuturmaya çabalamaktalar sanki bir rehavete kapılmış daha doğrusu hipnotize edilmiş gibi bir hal aldık sokaklarda insanların bir yüzlerine bakın ve gözlemleyin herkesin yüzünde mutsuzluk ifadesi ve yarınından endişeli serseri mayın gibi hareket etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti insanı ve gençliği bu olamaz Gençliği özellikle üniversite gençliğini sokaklara dökmeye çalışıyorlar demokratik haklarını almak bahanesiyle bu davranışlar çok tehlikeli bir durum Hak ve Demokrasi kırmakla,yakmakla kan akıtmakla olmaz iyi ve eğitimli nesiller yetişerek ilim,bilim ve teknolojik zenginlikle olur.

Anarşi hiçbir zaman kazanmaz aksine bir şeyler alıp götürür. Demokratik haklar ancak okumak ve ülkem için ne yapabilirim şiarıyla kazanılır. birilerine kızarak arbede çıkarmak bazı çıkar sahiplerinin ekmeğine yağ sürer akılcı olmak için bu sonu uçurum oyunlara fırsat vermemeliyiz. Kutlamakta olduğumuz ve Gururla TÜRK’üm diyebilmemiz için Atatürk’ün kurmuş olduğu ilke ve inkılaplara sahip çıkarak daima rasyonel düşünmek ve ülkemiz menfaatini güderek hareket etmeliyiz. Bayramın çoşkusunu yüreğimizde yaşayarak özgürlüğümüzü hissederek evlerimizi iş yerlerimizi Bayraklarla donatarak  Hep birlikte “NE MUTLU TÜRKÜM” diyerek bu anlamlı günü idrak etmeliyiz…

 

Sevgiyle kalın.
PAYLAŞ

17 YORUMLAR

 1. ‘NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE‘Sözünü önce Türkiye‘yi\nyönetenler söyleyebilmelidir.Bunu diyemedikleri\niçin,Türke ve Türklüğe dair ne varsa yok etmeye\nçalıştıkları için maalesef,ülke bölünme noktasına\ngelmiştir..

 2. lazım diyen kürtüm diyen çerkezim diyen ve benzeri ne oldu…cumhuriyet tekmi kuruldu…peki bukadar çökmüş bir devlet dedikmi yaptırabilir hemde böyle bir dış dünyaya.belli şartlar la türkiye parçasını elimize sıkıştırp hadi şimdi özgürsünüz demiş olmasınlar……..

 3. ne mutlu müslümanim deseydiniz bugünkü durum ortaya cikmazdi ben müslüman türküm ama irkimi hic bir zaman ileri sürmem benim icin öncelikle müslüman olmam önemli bu slogani yahudi kafirleri bizi bölmek icin birilerine söyletti NE MUTLU MÜSLÜMANIM DIYENE

 4. aLİ SENİN GİBİ MÜSLÜMAN OLACAĞIMA HİÇ OLMAM DAHA\nİYİ.aLLAH SİZİN GİBİ DİN TÜCCARLARINDAN KORUSUN BU MİLLETİ.kİN NEFRET SİZDE,YALAN DOLAN SİZDE,İFTİ\nRA SİZDE.KARILAR GİBİ DEDİKODU SİZDE.KİBİR SİZDE.\nİYİ BİR MÜSLÜMAN BUNLARI ASLA YAPMAZ.SİZ İSLAMİYE\nTİ DE KARALIYORSUNUZ.yAZIK,ÇOK YAZIK

 5. SAYGI DEĞER KIYMETLİ YAZAR KARDEŞİM, TAMER GÜLEN,BİR İKİ CÜMLEYLE ÜLKEMİZİN CUMHURİYETİMİZİN NEKADAR EMİN ELLERDE OLDUĞUNU NACİZANE FİKRİMLE İFADE ETMEK İSTEDİM. MERAMIMI DİLE GETİRMEK ANLATMAK İÇİN GERÇEKTEN AFFINIZA SIĞINARAK BU KADAR KISITLI DAR BİR BAKIŞ ACISI OLSADA BUNUN BİR GERÇEK OLDUĞU NE YAZIKKİ DİLE GETİRMEDEN EDEMİYECEĞİM.VE BU GERÇEĞİN GÜN GİBİ AŞİKAR ORTADA OLDUĞUNUDA BELİRTMEDEN EDEMİYECEĞİM.TEK BİR CÜMLEYLE İFADE EDİCEK OLURSAM,ACİZANE FİKRİMLE, GAZİ MUSTAFA KEMAL,BAŞKUMANDAN ATATÜRKÜN, KURDUĞU CUMHURİYET HALK PARTİSİ NE KADAR EMİN ELLERDE İSE TÜRKİYE CUMHURİYETİDE OKADAR EMİN ELLERDEDİR.SAYGILAR SELAMLAR.

 6. ben turk oglu turk,um, ama turrk olana mutluluk da diger insanlarimiza mutsuzluk mu olsun, ne mutlu turkum diyene, biraz kibirlilik olmasin, ben diyorum ki, NE MUTLU INSANIM DIYENE VE INSAN OLANA. ayrica bu ulkeyi beraber kurdugumuz, beraber savastigimiz kurt, laz, cerkez, vs. kardeslerimizede selamlar.

 7. DINI OLMAYANIN DEVLETI OLMAZ..\nalhamdulillah muslumaniz,ve de turkuz..\ntabii ki bu memleketi,turk,kurt,laz,cerkes ve mozaigin diger parcalariyla berbaer kurduk..\nama hic bulgar duymadim ben bu devletin kurulusnda!!\nsizler duydunuz mu?\nherhalde duymadiniz,peki bu MKC ye ne oluyor,?\nkraldan fazla kralci olmus elin bulgari!!!!

 8. Çerkez dediğin zurnanın son deliği oğlum akın.\nTürkler çanakkalede,geliboluda şehit düşerken,\nanafartalarda gazi olurken,hödükler siz nerede\nidiniz? Ana dolu topraklarında yaşayan her kim\nvarsa ‘TÜRK MİLETİDİR‘demiştir Mustafa Kemal Atatürk.Siz evvela bunu kabul edin.Bu topraklar\nTürkündür,öyle kalacak.Laz,Çerkez,Kürt ona tabi\nolacaktır.Bunun lamı cimi yoktur serhat çocuk!

 9. Sen kimsinde Kurtulus savasindan ve Türklükten bahsediyorsun evladim ??? senin gibiler ülkemizin adini agzina almadan önce Bismillah cekmeliler oglum. canakkalede yatan binlerce Türk,Kürt,Cerkez,Laz ve daha nice insanlar var, Bulgar kim be oglum ?? Türkiyenin her tarafindan gelip canakkalede sehit yatan dogulu,güneydogulu,karadenizli dolu, ben bulgar mezari görmedim. Görsem sularim o mezari……\n Sen Jivkov un cocugu olarak ülkemizin yanindan bile gecme, ugursuz bulgar !!!

 10. Celal senin gibi yobaz cahil sabit fikirliler ATATÜRKcülerin senden daha cok müslüman olduklarini kavrayamaz, sen git o akilsiz beyninle Tayyipine tapmaya devam et zevzek herif, yazilarindan senin neidigi belirsiz biri oldugun belli degil, senden türk olmaz, NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE…okadar

 11. BU TOPRAKLAR,ANADOLU TÜRKLERİNDİR.ŞEHİT KANLARI İLE\nSULANARAK ALINMIŞ,YURT EDİNİLMİŞ VE MUSTAFA KEMAL\nATATÜRK TARAFINDAN TÜRK GENÇLİĞİNE EMANET EDİLMİŞTİR\n‘NE MUTLU TÜRKÜM DİYEBİLENE‘

 12. ne osmanli nede selcuklu asla irkcilik yapmadi . turkculuk gutmedi onlarin davasi nizami alem cihadi islam idi.hic bir zaman hic bir milletin diline kulturune tarihine dinine mudahale etmedi.aksine destekledi. ayni davaya basvurmus kurt kardeslerine sahip cikti oyleki kurtlerde 1000 senedir ayni kaderi yasadi bizlerle.ya cumhuriyet , ittihat ve terakki irkcilari ve onlarin mantiklariyla kurulmus irkci bir yaklasim eger kendine ne mutlu turkum diyene kelimesiyle hayat buluyorsa turk olmakla mutlu olmanin ayni sey olmadigini kanitlamaya gerek varmi .ne mutlu chp liyim diyene denseydi daha mantikli olmazmiydi. chp ve elitleri cumhuriyeti soyup soyarken halka kole muamaelesi cahil koylu muamelesi yaparken uslanmiyorsa askeri darbelerle terbiye etmeye iskencelerden gecirmeye calisiyorken hangi turk mutluydu. turk olmak elbet onurludur gurur vericidir alemi islamin 1000 senelik sancaktarligini yapmis bir ecdad ile gurur duyulur ama bu demek degildir digger milletlerden ustunuz ne mutlu islamim diye turkiye gibi bir vatani olana

 13. ataturku ve devrimùlerili savunmak,BULGARLARA kaldiysa,vayy halimize vay:))\n30euroya satilan bulgarlar koruyacak ataturku ve devrimlerini:)))\noylemi cem ersever isimli MKC?

 14. türkiyeyinin bağımsızlığını cumhuriyetini demokrasisini büyük tehlikeye sürükleyen, chpnin güvenilir olmayan genel başkanları ve kadrolarıdır. ATATÜRKÜN, partisi CHP,NİN bu güvenilir olmayan genel başkan kemal kılıçtaroğlu ve kadrolardan TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN BEKASI VE EMİN ELLERDE OLMASI AÇISINDAN MUTLAKA KURTARILMASI GEREKİR.

 15. Cumhuriyet emin ellerdede CHP zelillerin elinde CHP genel baskani ayni köy kahvesindeki cayci rolunde bu agizi bozuk gnl bsk ülkemi kücük düsürüyor yazik.bu saifede yorum yazan bulgar ajanlari türkiyeyi bulgaristan gibi geri kalmis yikik dökük bir ülke istiyorlar bulgara KK gibi biri lazimsa alin size hediye olsun

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi yazınız