DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
O Ses Türkiye Resul Aydemir finale çıktı mı?

O Ses Türkiye Resul Aydemir finale çıktı mı?

Tv8 ekranlarının en çok izlenen programlarından olan O Ses Türkiye’nin çeyrek final bölümü heyecanla izleniyor. Peki O Ses Türkiye Resul Aydemir finale çıktı mı? O Ses Türkiye Resul Aydemir finale çıktı mı? O Ses Türkiye’nin sevilen yarışmacısı Resul Aydemir bu geceki performansıyla gönülleri fethetti. Halkın vereceği oylarla birincinin seçileceği yarışmada tüm yarışmacılar bütün hünerlerini sergiliyor.

Tv8 ekranlarının en çok izlenen programlarından olan O Ses Türkiye’nin çeyrek final bölümü heyecanla izleniyor. Peki O Ses Türkiye Resul Aydemir finale çıktı mı?

O Ses Türkiye Resul Aydemir finale çıktı mı?

O Ses Türkiye’nin sevilen yarışmacısı Resul Aydemir bu geceki performansıyla gönülleri fethetti. Halkın vereceği oylarla birincinin seçileceği yarışmada tüm yarışmacılar bütün hünerlerini sergiliyor. Resul Aydemir ise gösterdiği performans ile çeyrek finale yükseldi. Bakalım Resul Aydemir finale çıkacak mı?

O Ses Türkiye Resul Aydemir (Misal) kimdir?

Tv8’de ekranlara gelen ‘O Ses Türkiye’ yarışmasına Acun Ilıcalı’nın davetiyle katılan Resul Aydemir sahne adıyla Misal, geceye damgasını vurdu.

MİSAL O SES TÜRKİYE’YE DAMGA VURDU

Acun Ilıcalı’nın internette video izlerken keşfettiği Resul Aydemir hakkında şu sözleri söyledi,  “Sevgili Resul Aydemir’i O Ses Türkiye’ye ben davet ettim. Sebebi şu, Youtube’da ben arada gezerim böyle biraz rap hastalığım olduğu için. Abartısız söylüyorum şimdiye kadar gördüğüm en iyi Türkçe sözü olan rapi yapıyor. Arkadaşlarla konuştuktan sonra sebebini öğrendim. Sebebi hepimizi şok edecek. İnanılmaz bir durum var. Bu sözlerde bu levele ulaşabilme sebebi mesleğinden kaynaklanıyor” dedi.Acun Ilıcalı’dan sonra söz alan Resul Aydemir (Misal) mesleği hakkında açıklamalar yaptı. Cenaze hizmetlerinde çalıştığını belirten Resul, Gassal olduğunu açıkladı. Bu arada bilmeyenler için Gasssal, ölü yıkayıcısına denir.Gerçekten zor bir işe sahip olduğunu belirten Acun Ilıcalı, “Müzikal tarafına gelecek olursak Misal’in bir kaç parçasını dinledim ve çok beğendim. Genç jenerasyondan bahsediyorum çok etkilendim derken. Sözleri bir anlaşılabilir. İki türlü rap rap var. Birincisi kelimelerle dans eden rap var, ikincisi dinlerken sürekli olarak anlıyorsun ve dinlerken arkadan da olsa eşlik edebiliyorsun.” dedi.

O Ses Türkiye Resul Aydemir finale çıktı mı

RESUL AYDEMİR (MİSAL) KİMDİR?

O Ses Türkiye’ye damgasını vuran Resul Aydemir, sahne adıyla Misal 1987 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Çocukluk döneminin zor ve zahmetli geçtiğini belirten Resul, ergenlik döneminde rap müziğiyle uğraşmaya başladı. Rap müziğine başladığı dönem hafızlık yapan Misal, hafızlığı bitirince askere gider. Afganistan’da Nato Gücü olarak askerliğini tamamlayan Resul askerde de yazmaya devam etti. Yazıkları sayfa sayfa birikince kendine bir isim aradı ve ‘Misal’i buldu.2011 yılının Nisan ayında ilk kaydını amatör bir mikrofon eşliğinde aldı. Amatör parçası oldukça olumlu yorumlar alınca bu işi profesyonel olarak yapmaya karar verdi.Sukut-u Feryat parçası Misal için dönüm nokrası oldu. Türkçe Rap deyince akıllara ilk gelen isimlerden biri olan Sagopa Kajmer’den de “misal Sukut-u Feryat parçana kulak verdim Elimi Kalbime götürdüm , Başımıda önüme eğdim.” Yorumunu aldı.Sukut-u Feryat ile güzel bir başarı yakalayan Resul, Genç Dergi’nin 2011 temmuz sayısına röportaj verdi. Bu arada yeni parçalarına profesyonel kayıtlar almaya devam ediyordu. Hüsran-ı Beşer , Karamsarlık Tuttu Elimden adlı 2 solo ve Ağlayan Satırlar isimli feat parça kaydeden Resul’un bir parçası Turkrapfm.net ‘in Zat-ı Bednam’s Compilation Tape Vol.1 Toplama Albümüne seçildi.