Tüm dünyayı saran Pokemon Go çılgınlığından hayatını kaybedenlerin sayısı git gide artıyor. İngiltere’de bir genç Pokemon yakalamak için girdiği otoparkta dövülerek öldürüldü. Diğer Pokemon Go haberlerine bu linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.İngiltere’de bir süpermarkette çalışan 20 yaşındaki Carl Gregory, Pokemon Go oyununun kurbanı oldu. Pokemon avına çıkan genç bir alışveriş merkezinin otoparkına indi. 20 yaşındaki İngiltereli genç burada iki kişi ile kavgaya girişti. Çıkan kavgada çok ağır darbeler alan genç olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Pokemon Go hayatını karartı

pokemon-go-can-aldiPokemon yakalamak için otoparka inen 20 yaşındaki Carl Gregory’nin kız arkadaşı Chloe de Pokemon Go oynuyormuş. Sosyal medya üzerinden sevgilisi ile yakaladıkları pokemonları paylaşıp, belirledikleri tarihte tekrar pokemon avına çıkıyorlarmış. Yaşanan korkunç olayın ardından Chloe’nın annesi sosyal medyadan isyan etti. Anne, “Hiçbir şey uğruna öldürüldü. Daha bir çocuktu ve sevgi doluydu. Hayatın geldiği son nokta bu mu?” şeklinde bir mesaj yayımladı.Genç kız ise sevgilisinin hayata veda etmesinin ardından “Dün hayatımın aşkını kollarımda kaybettim. Tanıdığım en muhteşem insandı. Kızgınım ve seni kurtaramadığım için üzgünüm.” sözleriyle üzüntüsünü dile getirdi.Geçtiğimiz günler de ise Birleşik Devletler’in Wyoming eyaletinde Pokemon oynayan bir kişi cansız bir beden bulmuştu. Olayın benzeri şimdi de ABD’nin New Hampshire eyaletinde yaşandı.pokemon go oynarken ceset

Bir ceset daha bulundu

Boston 7 News’te yer alan habere göre Nashua bölgesindeki Rotary Park’ta Pokemon aramaya çıkan bir genç, çalılıkların arasında bir ceset buldu. Karşılaştığı manzarayı görünce büyük şaşkınlık yaşayan oyuncu hemen 911’e haber verdi. Pokemon GO oyuncusu yetkililerin gelene kadar olay yerinde bekledi.

POKEMON GO NEDİR, NASIL OYNANIR?

Oyun arttırılmış gerçeklik özelliğiyle kullanıcıların cep telefonunun kamera özelliğiyle bulundukları ortam taranarak kamera görüntüsü üzerinde beliren Pokemon’ları yakalamak için geliştirilmiş bir cep telefonu oyunudur.Farklı ortamlarda farklı Pokemon karakterleriyle oynanabilen oyun, İstanbul’da bulunan Taksim Meydanı, Gezi Parkı, tarihi camiler ve yerler olmak üzere bir çok çeşitli mekanda geçmektedir.Oyunseverleri sokağa akın edip Pokemon avlamaya teşvik eden oyun, telefonların GPS özelliklerini de kullanıyor.Oyuncular ne kadar Pokemon avladıysa o kadar level (seviye) atlayarak oyunlarına devam ediyor. 5. seviyeye geldiklerinde Pokemonları savaştırabilecek güçte oluyorlar.Oyunu indirmek ücretsiz, fakat oyun içerisinde bir çok özellik için satın alma gerekli.

Türkiye’ye ne zaman gelecek?

İlk olarak Avusturalya, Yeni Zellanda ve Amerika ülkelerinde tanıtılan Pokemon GO oyununun Türkiye’ye ne zaman geleceği büyük merak konusu. Google Play uygulamasının Türkiye sunucularında tanıtıma sunulmaması hayranlarını büyük hayal kırıklığına uğratmıştı.Oyunun kısa süre sonra Türkiye mağazalarına ekleneceği öğrenildi.

PAYLAŞ
İnternet haberciliği sektöründe dördüncü yılı. Web Tasarım bölümü mezunu.Öğrenime açık, keşif yapmayı seven, hayalleri peşinde emin adımlarla ilerleyen biri.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi yazınız