Oyun listelerini alt üst eden, herkesin merakla beklediği, arama listelerinde bir numaraya oturan oyunseverlerin yeni trendi olmayı başaran Pokemon GO günden güne fenomen olma yoluna ilerliyor.Fenomen olan Pokemon Go oyunu sevenleri büyük bir artış gösterdi. Poke Topu şeklindeki sarj aleti Pokemon Go oynayanların ilgi odağı oldu. Poke Topu şeklindeki sarj aleti kısa sürede yok sattı.

Pokemon Go’dan büyük gelir kaynağı elde edildi

Pokemon Go oyunu ile birçok firma büyük gelir kaynağı elde etti. PokeStop’a yakın / PokeStop olan kafeler çok sayıda müşteri çekti. Oyunun hızla yayılmasıyla birlikte Pokemon sembolü olan tüm ürünler artış gösterdi. Bunun yanı sıra Pokemon Go’ya benzer birçok oyun geliştirildi.ABD’de satışa sunulan Poke Topu şeklinde taşınabilir şarj cihazı bir anda patladı. Poke Topu şeklinde taşınabilir şarj cihazının 5300mAh kapasiteli ve 2.1A çıkışa sahip olduğu açıklandı. Poke Toputemalı taşınaiblir şarj cihazı 40 dolara satışa sunuldu.

POKEMON GO NEDİR, NASIL OYNANIR?

Pokemon Go, arttırılmış gerçeklik özelliğiyle kullanıcıların cep telefonunun kamera özelliğiyle bulundukları ortam taranarak kamera görüntüsü üzerinde beliren Pokemon’ları yakalamak için geliştirilmiş bir cep telefonu oyunudur.Farklı ortamlarda farklı Pokemon karakterleriyle oynanabilen oyun, İstanbul’da bulunan Taksim Meydanı, Gezi Parkı, tarihi camiler ve yerler olmak üzere bir çok çeşitli mekanda geçmektedir.Oyunseverleri sokağa akın edip Pokemon avlamaya teşvik eden oyun, telefonların GPS özelliklerini de kullanıyor.Oyuncular ne kadar Pokemon avladıysa o kadar level (seviye) atlayarak oyunlarına devam ediyor. 5. seviyeye geldiklerinde Pokemonları savaştırabilecek güçte oluyorlar.Oyunu indirmek ücretsiz, fakat oyun içerisinde bir çok özellik için satın alma gerekli.Pokemon-Go-cilginligi

HERKES SOKAKLARA AKIN ETTİ

Çıktıktan yaklaşık 24 saat sonra tüm dünyada trend olmaya doğru giden oyun, ABD’de Apple Store’de en çok indirilenler listesinde bir numaraya oturdu.Günden güne artması beklenen bu çılgınlık sosyal medyada da büyük ilgi görüyor. Sokaklara akın eden Pokemon avcılarını bir araya getiren bir uygulama olan Pokemon GO için kilometrelerce yol katetmek gerekiyor.PokemonBugüne kadar 7.5 milyon kişi tarafından indirilmiş olan Pokemon GO;Oyunun Türkiye’deki meraklıları için kurulan www.pokemongo.gen.tr sitesinde nasıl indirilip oynanabileceği anlatılıyor.Türkiye’deki Pokemon GO meraklıları için bir de Facebook sayfası var.guvenpark-pokemon  

PAYLAŞ
İnternet haberciliği sektöründe dördüncü yılı. Web Tasarım bölümü mezunu.Öğrenime açık, keşif yapmayı seven, hayalleri peşinde emin adımlarla ilerleyen biri.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi yazınız