Rusya’da bulunan bir köyde yaşayan vatandaşlar muslukları açınca büyük bir şokla karşı karşıya kaldı. Musluklardan su gibi sıcak petrol akıyordu.Köylüler bugün musluklarını açtıklarında su yerine sıcak petrolle karşılaştı. Olay ile ilgili medyada yer alan haberde çıkan arıza sonucu üç ton petrol su şebekesine sızdı. Akan petrol köyün yakınlarındaki bir nehri ve toprağı kirletti.Musluklardan akan petrolün videosu Rus haber sitesi Life’ta yayınlandı. Köylü sakinlerinden Ivan adında bir vatandaş ise yaşanan bu durumdan olumsuz etkilendiklerini ifade ederken,  “İnsanlar yıkanamıyor, musluklardan akan petrol-su karışımı sağlığımızı tehdit ediyor.”şeklinde açıklama yaptı.musluklardan-sicak-petrol

Suyu içmeden önce kaynatın!

Musluklardan akan petrolü temizlemeye çalışan yetkililer, soğuk su kanalından gelen suyun temiz olduğunu fakat içilmeden önce kaynatılması gerektiğini söyledi. Savcılık ise bu durumla ilgili soruşturma başlattı.

PAYLAŞ
İnternet haberciliği sektöründe dördüncü yılı. Web Tasarım bölümü mezunu.Öğrenime açık, keşif yapmayı seven, hayalleri peşinde emin adımlarla ilerleyen biri.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi yazınız