ABD‘nin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Samantha Power, Halep’te yaşanan hava saldırılarından dolayı Rusya’ya sert tepki gösterdi. Ve ‘barbarlıkla’ suçladı.

Rusya’nın Halep’te yaptığı hava saldırıları sonrası ABD’nin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Samantha Power, tepkilerini saklayamadı. Yaşanan bombardımanları ‘barbar’ bir saldırı olarak niteleyip, Rusya’yı ‘barbarlıkla’ suçladı. BM Güvenlik Konseyi acil toplantısında Rusya’nın Suriye konusunda yaptıklarını eleştirdi. Ve Rusya’nın bu konuda yalan söylediğini ifade etti. Ortadoğu’da ise Suriye’nin  “sembol kentlerinden birini yerle bir ettiğini” söyledi.

Rusya o iddiaları yalanladı

samantha-power

Rusya ise Suriye’nin “mümkün olduğunca az sivile zarar vermeye dikkat ederek teröristleri Halep’ten çıkarttıklarını” belirtti. Halep’teki saldırılara ilişkin Rusya Büyükelçisi Vitali Çurkin, Rus güçlerinin katılmadığını ifade etti.

Esad hastaneleri ve ilk yardım görevlilerini bombalıyor

ABD’nin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Power, Rusya’nın Esad’a destek verdiğini “uzun süredir bu acılara son verme gücüne sahip olduğunu” şeklinde yorumladı.  ABD’nin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Power “Rusya ve Esad barış yerin savaş yapıyor. Suriyelilere yaşam kurtaran yardımları ulaştırmak yerine Rusya ve Esad hastaneleri ve ilk yardım görevlilerini bombalıyor” dedi.

PAYLAŞ
İnternet haberciliği sektöründe dördüncü yılı. Web Tasarım bölümü mezunu.Öğrenime açık, keşif yapmayı seven, hayalleri peşinde emin adımlarla ilerleyen biri.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi yazınız