DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Alman futbolcu silahlı saldırıya uğradı

Alman futbolcu silahlı saldırıya uğradı

Alman futbolcu Marc Wachs silahlı saldırıya uğradı. Silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan Alman futbolcu hemen hastaneye kaldırıldı.\r\n\r\n

Alman futbolcu Marc Wachs silahlı saldırıya uğradı. Silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan Alman futbolcu hemen hastaneye kaldırıldı.Almanya 2. Futbol Ligi yani Bundesliga 2 ekiplerinden olan Dinamo Dresden’de oynayan genç futbolcu Marc Wachs, silahlı saldırıya uğradı. Dinamo Dresden’de ter döken 21 yaşındaki başarılı futbolcu aldığı kurşun darbesi ile yere yığıldı. Silahlı saldırının hemen ardından olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından acil olarak hastaneye kaldırıldı. Futbolcunun oynadığı kulüpten yapılan açıklamada 21 yaşındaki Marc Wachs’ın ailesi ile birlikte yaşadığı Wiesbaden kentinde silahlı saldırıya uğradığını belirtti.

Alman futbolcu hemen ameliyata alındı

Uğradığı silahlı saldırı sonrasında hemen hastaneye kaldırılan Marc Wachs, ameliyata alındı. Ameliyatta yapılan tüm müdahelelerin sonucunda hayati tehlikesini atlattı. Marc Wachs hayati tehlikesini atlatırken, halası ise yaşamını yitirdi. Futbolcunun ailesine yönelik düzenlenen silahlı saldırıda diğer aile üyelerinin tedavisi ise hala devam ediyor.Bir kişinin hayatını kaybettiği ve diğer kişilerinde yaşam mücadelesi verdiği silahlı saldırı sonrası emniyetten açıklama geldi. Emniyetten yapılan açıklamada saldırıyı düzenleyen saldırganı bulmak için arama çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Ve bu silahlı saldırının neden gerçekleştiği ise henüz bilinmiyor. Alman ekibinin sportif direktörü Ralf Minge ise “Şoke olduk. Şaşkın ve çok üzgünüz. Kulüp olarak Marc’ın ve ailesinin yanındayız.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Alman kulüpleri terör nedeniyle Türkiye’den vazgeçti

Devre arası kampları için tercih edilen ilk yer Antalya, Belek oluyordu. Ancak bu yıl bu durum değişti. Önde gelen Alman kulüpleri Ocak ayı kampları için otellerde yer ayırmıştı. Son dönemde Türkiye’de ardı ardına yaşanan terör saldırıları nedeniyle rezervasyonlar bir bir iptal edildi.Basında yer alan haberlerde bu haberlerin boykot olarak değil terör endişesi nedeniyle alındığı aktarıldı. Geçtiğimiz kış sezonunda kamp için Bundesliga ve alt liglerden 16 takım kamp için rezervasyonlarını iptal ettirdi. Türkiye’yi tercih eden tek Alman kulübü olarak Almanya 3.Lig’de mücadele eden Rot-Weiß Erfurt görünüyor. Beşiktaş saldırısının ardından son olarak FSV Zwickau iptal kararı aldı.Belek tesislerinde kamp masraflarının diğer ülkelere göre çok daha ucuza mal olması Belek’in tercih edilmesindeki en büyük neden olarak görülüyordu. Türkiye’deki yaşanan terör saldırıları takımların Türkiye’ye gitmeye çekinmesine neden oluyor.En büyük geliri yaz ayların elde eden Antalya’daki işletmeler kış sezonunda da spor takımlarına hizmet veriyor. Antalya Belek’te neredeyse 120 futbol sahası bulunuyor. Spor tesisi yatırımlarının ise 100 milyon avroyu aştığı tahmin ediliyor. Devre arası turizminin en iyi olduğu 2013 sezonunda yerli ve yabancı 1300 kulübün kamp tercihini bu bölgede yaptığı biliniyor. Spor uzmanları ortalama 40’ar kişilik futbolcu, teknik heyet, malzemeci ve yöneticiden oluşan kafilelerle Antalya’da kamp yapan kulüplerin, geçen yıllarda turizm ekonomisine katkısını en az 50 milyon avro olarak tanımlıyor. Futbol kulüpleri Belek’te yeni devre hazırlıklarının yanısıra, aynı zamanda turnuvalara da katılıyor ve oyuncu transferlerini görüşüyorlardı.