DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Anhalt Prensi Alexander’in dönercilik hayali suya düştü

Anhalt Prensi Alexander’in dönercilik hayali suya düştü

Almanya’nın Dorsten şehrinde döner dükkanı açmayı planlayan Anhalt Prensi Alexander, işler istediği gitmeyince döner dükkanını satmaya karar verdi. Anhalt Prensi döner satmaya başlasaydı elde ettiği gelirin önemli bir bölümünü evsiz-barksız insanlara bağışlayacaktı. Anhalt Prensi Alexander, Irmi’s Cafe Stübchen’ adlı kafeyi döner dükkanına çevirmiş ve satılan her bir dönerden elde ettiği 50 Cent’i evi-barkı olmayanlara vereceği

Almanya’nın Dorsten şehrinde döner dükkanı açmayı planlayan Anhalt Prensi Alexander, işler istediği gitmeyince döner dükkanını satmaya karar verdi. Anhalt Prensi döner satmaya başlasaydı elde ettiği gelirin önemli bir bölümünü evsiz-barksız insanlara bağışlayacaktı.

Anhalt Prensi Alexander, Irmi’s Cafe Stübchen’ adlı kafeyi döner dükkanına çevirmiş ve satılan her bir dönerden elde ettiği 50 Cent’i evi-barkı olmayanlara vereceği sözünü vermişti. Bu konuda oldukça ısrarlı olduğu için döner dükkanının ismini de ‘Döner Pirat’ (Döner Korsanı) koymuştu. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı.

DÖNER DÜKKANINI EBAY ÜZERİNDEN SATILIĞA ÇIKARDI

Alexander, aslında müzikle uğraşan ve müzik programları düzenleyen bir organizatör. İşlerinin çok olduğunu, eşinin de romatizmadan dolayı çalışanların başında duramadığını söyleyen işadamı döner kulübesini ebay üzerinden satılığa çıkardı.

EŞİNİN ROMATİZMASI AZINCA HAYRINA ÇALIŞAN DÖNER DÜKKANI HAYAL OLDU

Bild gazetesine konuşan prens Alexander, “Dükkanı satmak istediğim doğru. Karım Justine’nin romatizması var. Ağrısı çok olduğu için çalışanları idare edemiyor. Çok işim olduğu için maalesef ben de ilgilenemiyorum.” dedi.

SADECE 25 BİN EURO’LUK MASRAFININ KARŞILANMASINI İSTİYOR

Prens Alexander’in şimdiki arzusu döner kulübesinin emin ellere gitmesi. Bild gazetesi okurlarına seslenen prens, “Belki Bild okurları arasında iş kurmak isteyenler vardır. Onlara yardım etmek isterim. Tek istediğim 25 bin Euro’luk masraf giderlerimi karşılasınlar yeter. Taksitle de ödeyebilirler” şeklinde konuştu.

DÖNER PIRAT’I PRENSTEN KİRALAMAK DA MÜMKÜN

Prensin döner dükkanı Kuzey Ren-Vestfalya (KRV) eyaletine bağlı bu şehrin Deuten semtinin ortasında B 58 yolu üzerinde bulunuyor. Dükkanı kiralamak da mümkün. 70 metrekarelik dükkanın aylık kirası 550 Euro. Depozito için ödenmesi gerekli olan miktar ise 1100 Euro.

ANHALT PRENSİ ALEXANDER’İN PRENSLİĞİ İKİ KEZ SAHTE

Anhalt Prensi Alexander aslında prens değil. Anhalt Prensi ise soyadı ve bu soyadını Anhalt Prensi Frederic’ten almış. Alman sosyetesinin önde gelen isimleri arasında yer alan Alexander Frederic’in altı evlatlığına aldığı kişilerden biri. Bu yüzden kendisine sahte prens diyenler az değil. Ancak daha ilginç olanı ise kendisini evlatlık olarak alan Frederic’in de gerçekte bir prens olmadığı. Onu da Anhalt prensesi Marie Auguste evlatlık olarak almış.