DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Boynu kırılan kızını mucizevi şekilde kurtardı

Boynu kırılan kızını mucizevi şekilde kurtardı

Antalya’da su kaydırağından düşüp boynunu kıran 5 yaşındaki kızı Zara’nın nefessiz kaldığını gören annesi, kızının dişlerini kırarak mucizevi bir şekilde hayatını kurtardı.\r\n

Antalya’nın Kemer ilçesinde yaşanan talihsiz bir olay İngiliz medyasında büyük yankı uyandırdı. Fırat Ölçer ile evli olan İngiliz Adele Ölçer, su kaydırağı kazasında boynu kırılan kızının hayatını mucizevi bir şekilde kurtardı.

DİŞLERİNİ KIRIP NEFES ALMASINI SAĞLADIİngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre; Adele Ölçer (41), kaydıraktan ters düşerek boynunu kıran beş yaşındaki kızı Zara’nın nefessiz kaldığını görünce hemen onu ilkyardım pozisyonuna getirdi. Akabinde, bilincini kaybetmiş halde yatan minik Zara’nın dişlerini kırdı. Ölçer, Zara’nın nefes almasını engelleyen dilini dışarı çıkarıp boğazını temizleyerek tekrar nefes almasını sağladı. Doktorlar  Türkiye’de üç hafta hastanede kalan Zara’nın felç kalabileceğini söyledi.“BAŞTA ÖLDÜĞÜNÜ SANDIM”Başlarından geçen korkunç olayı anlatan Ölçer, “Başta öldüğünü sandım. Onu yüzüstü çevirdiğimde gözleri açıktı. Nefes almıyordu ve çenesi kilitlenmişti” dedi.ALDIĞI EĞİTİM KIZININ HAYATINI KURTARDITürkiye’ye tatile gelmeden önce bir hafta ilkyardım eğitimi aldığını anlatan Ölçer, “Sanırım sakin kalmamı sağlayan şey bu oldu” diye konuştu.Minik Zara’nın kaza sonrası boynu ve kafatasının yanı sıra kolları da iki yerden kırıldı.Haberde,  Türkiye’deki ilk tedavinin ardından  İngiltere’ye götürülen Zara’nın dört ay boyunluk taktığı ve  Eylül 2015’e kadar gerektiği kadar okula gidemediği belirtildi.Adele Ölçer, “Aralık 2015’te kızının tamamen iyileştiğini ve normal hayatına döndüğünü” söyledi.