DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Fransa’nın en çok arattığı soru: ‘Yakıt nasıl çalınır?’

Fransa’nın en çok arattığı soru: ‘Yakıt nasıl çalınır?’

Fransızlar Google’a en çok yakıt çalma tekniklerini sordu.Benzin krizinin devam ettiği Fransa’da, arama motoru Google’da en çok, benzin deposundan nasıl yakıt çalınacağını araştırıldı.

Fransa’da yeni çalışma yasası protestoları kapsamında petrol rafinerilerindeki grev devam ederken Fransızlar, çözümü internette aradı.

FRANSIZLAR GOOGLE’DA EN ÇOK BENZİN ÇALMAYI ARATTI

İnternet arama motoru Google’da en çok, benzin deposundan nasıl yakıt çalınacağını araştırdı. Google Trends istatistik raporlarına göre, Fransızlar Google’da en çok Fransızcada ‘benzin deposundan pompayla yakıt çalmak’ anlamına gelen ‘sifonner’kelimesini aradı.fransa-da-en-cok-aranan-kelime2

ARAÇ BAŞI 20 LİTRE BENZİN UYGULAMASININ OLDUĞU BÖLGEDE ARANDI

Nisan ayında 23 birim olan arama istatistiki benzin kıtlığının başlamasıyla en üst sınır 100 birime çıktı. Ülke içi istatistiklere göre ise bu kelime, en çok araç başı 20 litre benzin uygulamasının yapıldığı Haute-Normandie bölgesinde arandı.

BENZİN KITLIĞI NEDENİYLE HIRSIZLIK BAŞLADI

Ülkedeki 12 bin benzin istasyonun 5 bin 600’ünde benzin kıtlığı yaşanırken, aracı için yakıt bulamayan bazı Fransızlar, geceleri başka araçların benzin depolarından yakıt çalmaya başladı. Fransız basınında çıkan birçok haberde, sürücüler, araçlarının depolarının gece sifonlandığından şikayetçi.