DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Muhammed Ali’ye gözaltı şoku!

Muhammed Ali’ye gözaltı şoku!

Efsane boksör Muhammed Ali’nin kendisi aynı adı taşıyan oğlu gözaltına alındı. ABD’deki Müslüman düşmanlığı git gide artıyor.Amerika’nın Başkanı Donald  Trump’ım 7 Müslüman ülke vatandaşlarına getirdiği vize yasağı Muhammed Ali’yi de etkiledi. Geçtiğimiz sene hayatını kaybeden efsane boksör Muhammed Ali’nin kendisi ile aynı adı taşıyan oğlu Jamaika seyahatinden dökerken Miami’deki Fort Lauderdale Havalimanı’nda gözaltına alındı. Annesinin uzun uğraşları

Efsane boksör Muhammed Ali’nin kendisi aynı adı taşıyan oğlu gözaltına alındı. ABD’deki Müslüman düşmanlığı git gide artıyor.Amerika’nın Başkanı Donald  Trump’ım 7 Müslüman ülke vatandaşlarına getirdiği vize yasağı Muhammed Ali’yi de etkiledi. Geçtiğimiz sene hayatını kaybeden efsane boksör Muhammed Ali’nin kendisi ile aynı adı taşıyan oğlu Jamaika seyahatinden dökerken Miami’deki Fort Lauderdale Havalimanı’nda gözaltına alındı. Annesinin uzun uğraşları sonucu 44 yaşındaki Muhammed Ali Jr. serbest bırakıldı.

Muhammed Ali’ye gözaltı şoku!

Gözaltına alınan Muhammed Ali Jr’nın sorgusu tam tamına 2 saat sürdü. Polisin yönelttiği sorulara cevap veren anne Khalilah Camacho-Ali, ciddi iddialarda bulundu. Anne Khalilah Camacho-Ali, eşi Muhammed Ali ile birlikte çekilmiş olan fotoğrafını gösterip gümrükten geçmiş. Fakat gümrük memuru oğluna iki kez ‘Müslüman mısın?’ ve ‘Adını nereden aldın?’ şeklinde sorular sormuş. Sonrasında da geçişine izin vermemiş. 2 saat süren sorgu ve bekleme sürecinin ardından Muhammed Ali Jr’nin ülkeye girişine izin verilmiştir.

Donald Trump : ‘Göçmenler ABD’ye giremeyecek!’

ABD yeni başkanı olarak seçilen Donald Trump’ın bugün imzalayacağı kararnamede şok ayrıntılar yer aldı.Donald Trump’ın bugün imzalaması planlanan kararnamenin ayrıntıları şok etkisi yarattı. Kararnamede “birçok ülkeden gelen göçmenlerin ülkeye girişini durduracağı” iddiası öne sürüldü. Suriye’nin yanı sıra 6 ülkeden daha vize başvurularını geçici süre ile durdurulacak. Bununla birlikte birde Meksika sınırına duvar örülmesi de öngörülüyor. Trump’ın da bu kararnameye bugün imza atacağı gelen ifadeler arasında yer aldı.

Kararname hakkında Amerikan medyasının yanı sıra ABD başkanı Trump’ın yakının ekibindeki isimlere dayandırılan haberde, 20 Ocak 2017 Cuma tarihi ile başkanlık koltuğuna oturan Trump, Meksika sınırına duvar örülmesini ve göçmenlere uygulanacak vize kısıtlamasının bulunduğu kararnameye imza atacak.

“Müslümanların ABD’ye alınmaması”

Seçimlerden önceki seçim kampanyası dönemlerinde “Müslümanların ABD’ye alınmaması” şeklinde öneride bulunan ve daha sonra “daha sıkı güvenli prosedürlerini kastettiğini” açıklamasını yapan Trump’ın imzalayacağı öne sürülen kararnamede birçok ülkeden gelen göçmenlerin birkaç aylığına ülkeye girişleri yasaklanacak. Bazı medya organları ise bu süreci 4 ay olarak açıkladı. Fakat bu süre ile ilgili net bir karar açıklanmadı.