DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Namaz vakti camiye hain saldırı : Onlarca ölü!

Namaz vakti camiye hain saldırı : Onlarca ölü!

Yatsı namazı için camiye toplanan kalabalık bir anda havaya uçtu. Namaz vakti camiye düzenlenen hava saldırısında 58 kişi hayatını kaybetti. Suriye’nin Halep kentinde dün gece adeta bir facia yaşandı. Halep’in Etarib ilçesinde bulunan Cina köyü dün gece cehenneme döndü. Yatsı namazı vakti düzenlenen saldırıda 58 kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlerin yanı sıra onlarca kişi de

Yatsı namazı için camiye toplanan kalabalık bir anda havaya uçtu. Namaz vakti camiye düzenlenen hava saldırısında 58 kişi hayatını kaybetti.

Suriye’nin Halep kentinde dün gece adeta bir facia yaşandı. Halep’in Etarib ilçesinde bulunan Cina köyü dün gece cehenneme döndü. Yatsı namazı vakti düzenlenen saldırıda 58 kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlerin yanı sıra onlarca kişi de ağır yaralandı. Köydeki sivil savunma yetkililerinden Yahya Cevad ise yaptığı açıklama da ”Bir savaş uçağı Halep’in Etarib ilçesi yakınlarındaki Cina köyünde namaz esansında bir camiyi bombaladı.” dedi.

 Namaz vakti camiye hain saldırı : Onlarca ölü!

Düzenlenen hava saldırısının sonrasında yapılan ilk belirlemelere göre 24 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Yahya Cevad, ”Sivil savunma ekipleri saldırıya maruz kalan caminin enkazı altında kalanlara ulaşmaya çalışıyor. Camide 200 ila 300 arasında kişi vardı.” diyerek endişeleri iyice arttırdı. Ölü sayısının yükselmesinden korkan Yahya Cevad, “Sivil savunma ekipleri ile köy halkı enkaz altında olanlara kısıtlı imkanlarla ulaşmaya çalıyor. Savaş uçağının ibadet yerini vurması kabul edilir bir şey değil.” şeklinde değerlendirmede bulundu.

SALDIRIYI ABD ÜSTLENDİ

Amerika Merkez Kuvvetler Komutanlığı ise Halep’in yakınlarındaki o köye saldırıda bulunduklarını kabul etti. CENTCOM (Amerika Merkez Kuvvetler Komutanlığı) saldırı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada El Kaide’ye ait bir toplanma yerinin vurulduğunu ve çok sayıda teröristin öldürüldüğünü” iddia etmişti. CENTCOM yetkilisi, Halep’in Cina köyü yakınlarında gerçekleştirildiğini kabul etti.