DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Köln başkonsolosluğu’ndan vatandaşlara uyarı!

Köln başkonsolosluğu’ndan vatandaşlara uyarı!

Köln başkonsolosluğu’ndan gelen açıklamada işlerin daha rahat ilerlemesi için 1 haziran 2016 tarihinden itibaren randevulu sisteme geçileceği ve vatandaşların bu durumda bilgili olması konusunda uyardı.
Köln Başkonsolosluğu, konsolosluk işlemlerinin daha hızlı ve rahat yürümesi için 1 Haziran 2016 tarihinden itibaren randevulu sisteme geçiyor.
Konsolosluğun artık Askerlik, Nüfus, Noter ve Vatandaşlık servislerinde tam zamanlırandevu sistemi uygulanacak. Bu servislerde işlem yaptırmak isteyenler konsolosluğa gitmeden önce mutlaka randevu alacak.RANDEVUSUZ GİDENLERİN BAŞVURULARI KABUL EDİLMEYECEKEvlenme, Tebligat ve Pasaport Teslimat servislerinde randevusuz hizmet verilmeye devam edilecek. Randevu ise www.konsolosluk.gov.tr adresinden alınabilecek.NASIL RANDEVU ALACAĞIM ?e-Randevu almak için www.konsolosluk.gov.tr adresindeki Konsolosluk İşlemleri sitesine girildiğinde sağ tarafta yer alan Ülke (Almanya) ve Temsilcilik (Köln Başkonsolosluğu) seçilmeli, Randevu Al butonuna tıklanmalıdır. e-Posta adresinin doğru yazılmış olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Girilmesi istenen bilgiler eksiksiz tamamlandıktan, verilen e-posta adresine sistemin gönderdiği şifre girildikten sonra Devam butonuna tıklanarak bir sonraki ekrana geçilmelidir. Randevu tarihi ve saati seçildikten sonra onay ekranındaki Onayla butonu ile randevu kesinleşmektedir. Alınmış randevuların gerekirse aynı siteye girilerek iptal edilmesi mümkündür.