DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
‘Yılbaşında nereye gidilir?’ sorusuna en güzel 10 yanıt

‘Yılbaşında nereye gidilir?’ sorusuna en güzel 10 yanıt

Yılbaşında nereye gidilir? Yeni yıla nerede girmeli? Yılbaşında muhteşem bir eğlence yaşamak için nereye gidilir? İşte sizler için derlediğimiz o yerler..

2016 yılının son günlerini yaşarken, yeni yılın heyecanı şimdiden herkesi sardı. Yeni yıla güzel bir şekilde girmek isteyenlerin ise akıllarında tek bir soru var ‘Yılbaşında nereye gidilir?’. İşte bu sorunuza en muhteşem yanıtlar haberimizde yer alıyor. Gelin en baştan başlayalım..

1- İSPANYA / BARCELONA

İspanya’nın en büyük ikinci kenti olarak bilinen Barcelona gidilebilecek yerler arasında ilk sıramızı alıyor. En büyük ikinci kent olmasının yanı sıra en eğlenceli kent olarak da hafızalara yer etmiş durumda. Hele ki yılbaşılarında bu eğlence resmen zirve yapıyor. Tabi ki kutlamaların en vazgeçilmez bölgesi ise La Rambla. La Rambla’da çok sayıda otel ve gece kulüpleri muhteşem partiler düzenliyor. Eğer ki yılbaşı tercihiniz Barcelona olursa, size bir hatırlatmamız olacak. Barcelona her yıl düzenlenen “Cabalgata de los Reyes Magos” etkinliğine de katılın deriz. Bu etkinlik de 5 Aralık’ta gerçekleşiyor.

 2. ARJANTİN – BUENOS

Arjantin’in bu şehri yılbaşında koskocaman bir dans pistine dönüşüyor. Bu şehir zaten tutku ve tangonun şehri olarak biliniyor. Yeni yıla büyük bir çoşku ile giriyor. Sabahın erken saatlerinde başlayan havai fişek gösterileri diğer sabaha kadar sürüyor. Yılbaşında tercihiniz burasıysa sokaklardaki tango partilerine katılıp eğlencenin dozunu arttırabilirsiniz.

HOLLANDA – AMSTERDAM

Hollanda’nın büyük şehirlerinden biri olan Amsterdam yılbaşında çok sayıda turisti ağırlıyor. Yılın son günü büyük bir parti alanında şimdiden yerinizi ayırtmanızı tavsiye ederiz. Yeni yıla son saatler kala toplanan kalabalık köprüye doğru yol alıyor. Havai fişeklerin su üzerindeki şöleni ağızları açıkta bırakıyor.

RUSYA – MOSKOVA

Moskova’da yeni yıl hazırlıkları günler öncesinden başlıyor. Burada ailece yenilecek olan yeni yıl yemekleri büyük önem taşıyor. 23.00 civarlarında yemek yenildiği için sokaklar bomboştur. Yeni yıla son 10 dakika kala televizyon ekranlarına çıkan Devlet Başkanı halkının yeni yılını kutlar. Saat tam 00.00’da eğlence başlar ve gökyüzü havai fişeklerle donatılır. Havai fişek gösterilerinin en görkemlisi ise Kızıl Meydan’da atılır. Buradaki eğlence mekanlarının fiyatı biraz pahalı. Ve gece kulüplerinin girişinde de yoğun güvenlik önlemi ile karşılaşıyorsunuz.

ALMANYA – BERLiN

Berlin’e yılbaşı bir ay önceden geliyor. Yılbaşı hazırlığına bir ay kala tüm sokaklar rengarenk ışıklarla süsleniyor. Şehrin her noktasına Noel marketleri kuruluyor. Bu marketlerde yılbaşına özel yiyecek, içecek, hediyelik eşya, süsler ve geleneksel Alman kurabiyeleri satılıyor. Yılbaşı gecesi sabaha kadar kimse uyumuyor. Sokaklarda toplanan kalabalık dans ederek, içki içerek, şarkılar söyleyerek, sık sık da havai fişek ve maytap patlatarak eğlenceyi son demine kadar yaşıyorlar.

ÇEK CUMHURİYETİ – PRAG

7. KANADA – QUEBEC

8. AVUSTRALYA – SYDNEY

8. İZLANDA – REYKJAVİK

9. İSPANYA – İBİZA