DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Bülent Arınç kongreye neden katılmadı?

Bülent Arınç kongreye neden katılmadı?

Arınç, kongreye katılmamasının nedenini şu sözlerle açıkladı: “Ben kongreye davet edildim tabi ve yakama asacağım karta baktığımda ’geçmiş dönem milletvekili’ olarak nitelendirildiğimi gördüm.

Bülent Arınç, eşi Münevver Arınç ile birlikte memleketi Manisa’da Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Kemal Çelebi’nin kızı İkbal Sena Çelebi ile Ahmet Keskin’in nikah törenine katıldı.Basın mensuplarının kongreye davet edilip edilmediği sorusu üzerine Arınç, kongreye davet edildiğini ancak ‘geçmiş dönem milletvekili’ olarak gösterildiği için katılmadığını söyledi.Bülent Arınç AK Parti kongresine katılmadı

“BENİM YERİMİ TAYİN EDEMEMİŞLER”

Arınç, kongreye katılmamasının nedenini şu sözlerle açıkladı:“Ben kongreye davet edildim tabi ve yakama asacağım karta baktığımda ’geçmiş dönem milletvekili’ olarak nitelendirildiğimi gördüm. Doğru. Ben 3 dönem milletvekilliği yaptım. Ama 3 dönem milletvekilliğim içerisinde de 5 yıl Meclis Başkanlığı, 7 yıl başbakan yardımcılığı yaptım. Geçmiş dönem milletvekilleri ayrı bir yerde tasnif edilmiş. Onlar il başkanlarıyla, belki delegelerle birlikte oturacaklar. Ama A protokolde Sayın Başbakanla birlikte geçmiş ve bugünün bakanları geçmişte AK Parti’de Meclis Başkanlığı yapmış insanların da olduğunu gördüm. Dolayısıyla burada umarım ki burada en iyi niyetli bir yanlışlık olsun”